Barceloně se vymstily drahé posily, faktor Dembelé je tragický na hřišti i mimo něj

i Foto: football365.fr
                   

Mnoho fotbalových klubů na celém světě by s Barcelonou rádo měnilo. Bohatý účastník španělské La Ligy je na tom po finanční stránce natolik dobře, že si může dovolit utratit neskutečné peníze za nové posily, které ve výsledku ani nemusejí uspět. Letní přestupové okno je toho ostatně jasným důkazem. Angažování Phillipa Coutinha bylo od začátku odsouzené k záhubě. Brazilský záložník patřil k nejhorším článkům sestavy loňského ročníku a proto se přibližně v polovině letošního přestupového období stěhoval do Bayernu Mnichov. Ne každému zkrátka španělský styl fotbalu sedne. Dalším příkladem je pak bezesporu Ousmane Dembélé, který v Barceloně kroutí třetí ročník, odehrál minimum zápasů a navíc prý předvádí přístup nehodný profesionálního hráče. Otázkou je, proč si jej katalánský gigant stále drží…

Věčně zraněný „Lavi“, kterému nic není svaté

Dvaadvacetiletý rodák z francouzského Vernonu byl bezpochyby jedním z nejtalentovanějších fotbalistů své generace. Jak se ovšem v průběhu posledních let ukázalo, talent ani zdaleka není všechno, co hráč světových kvalit potřebuje. Nutná je také obrovská touha, snaha a píle stávat se neustále lepším. Myslíte si, že Ousmane Dembélé takovýmto typem člověka je? Ani náhodou! Podle odhadů zahraničních médií totiž odehrál přibližně polovinu soutěžních zápasů, do kterých ve službách Barcelony zasáhnout mohl! Dlouhých 228 dní pak strávil na marodce a nutno podotknout, že ne vždy byla rozsáhlá rekonvalescence potřeba.

K Dembélému se nedávno vyjádřil také legendární stoper Katalánců Gerard Piqué:

„Musíme mu pomoci uvědomit si, že fotbal je záležitost, které se musíš věnovat 24 hodin denně. Každý hráč může ztratit balon. Jde o to, jak se zachováte po ztrátě.“

Co tím chtěl tedy vlastně Piqué říci? On a celá kabina se snaží Dembélému pomoci najít v sobě vnitřní sílu a vůli začít makat, protože jsou si všichni moc dobře vědomy, jak velkým mužem na trávníku může být. Jenže jeho morálka se s životem profesionálního fotbalisty nedá spojit.

Špatná životospráva a neúčast na trénincích bez omluvenku

Vezměte si, že byste jednoho dne prostě nepřišli do svého zaměstnávání a šéf by od vás dostal omluvenku až o několik dní později. Co by se pak stalo? Už byste se určitě následně neměli kam vracet. Dembélé prý toto předvedl několikrát. Když měl dorazit na trénink s týmem, z blíže nevysvětlených důvodů tak neučinil. Podle zákulisních zdrojů jej navíc trápí špatná životospráva, protože se neustále stravuje ve fast foodech. Byl mu dokonce přiřazen i výživový specialista, který i přes nezměrnou snahu zatím neuspěl. Fotbalista navíc dlouho do noci hraje počítačové hry, kvůli čemuž pak není schopen odvádět kvalitní výkony na trávnících. Při startu nového ročníku La Ligy to ostatně potvrdil, byl totiž naprosto tragický.

Kdyby tolik energie, kolik věnuje hraní her a hledání nezdravých potravin věnoval něčemu smysluplnějšímu, mohl být dneska naprostou špičkou v oboru. On však raději jde po vzoru Juliuse Lavického (fiktivní postavy z oblíbeného českého seriálu) odlišnou cestou, která dříve nebo později neskončí happyendem. Jak dlouho s ním bude mít vedení Barcelony ještě trpělivost?

Foto: football365.fr

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články