Překonal těžké období a začal hrát jako z partesu. Útočník Mojmír Chytil se stal pro Slavii znovu nepostradatelným borcem. Udrží ho v klubu?
Mojmír Chytil znovu potvrdil, že je pro Slavii mimořádně platným hráčem. V posledních týdnech se dostal do velmi dobré formy a často kouč Trpišovského zachraňuje i jako střídající hráč. Jeho hlavní přednosti? Dokáže podržet míč, vyhrát souboj a vytvořit prostor pro spoluhráče v ofenzivě. A hlavně: je znovu extrémně produktivní. Jeho přínos potvrzují i statistiky.
Chytil je nedoceněný
Šestadvacetiletý útočník nastoupil v aktuální sezoně Chance ligy do 22 zápasů a vstřelil 10 gólů. To je bez debat famózní bilance. Zajímavé je, že řadu utkání nezačínal v základní sestavě. „Mojma vypadá skvěle a paradoxně mu pomáhá ten poločasový příchod. Obránci mají něco za sebou a on má plnou sílu,“ ocenil formu svého útočníka i trenér Slavie Jindřich Trpišovský na klubovém webu.
🤝 Přesně takhle to tam sypej, Sáďo#fczsks pic.twitter.com/D0KzYzidp3
— SK Slavia Praha (@slaviaofficial) March 14, 2026
Podle něj je Chytil navíc velmi týmový hráč. „Je hodně nedoceněný a pravidelně dělá body. Je fantastické mít útočníka, který není vždy v základní sestavě a má deset branek,“ radoval se Trpišovský na stránkách Slavie. „Umí si najít prostor, dobře si kryje míč a pomohl nám. Například když si na půlce podržel míč a nastartoval Juráska. Má skvělé období,“ doplnil.
Ozve se West Ham?
Chytil dlouhodobě prokazuje svoje kvality. Překonal těžší období a už je zase postrachem. Pokud takhle bude pokračovat, může se brzy stát, že se zase vrátí do reprezentace a přijde na něj do Edenu neodolatelná nabídka. Už v minulosti se totiž objevily spekulace o zájmu ze zahraničí. Anglická média například spojovala útočníka Slavie s West Hamem, který hledal posilu do útoku.
Je jen otázkou času, kdy po něm zatouží nějaký zahraniční tým. Je mu teprve 26 let a zkušeností má na rozdávání. Podle portálu Transfermarkt.com se jeho tržní hodnota pohybuje kolem 90 milionů korun. Ovšem Slavie by ho rozhodně nechtěla za takovou částku prodat. I sto milionů by bylo málo. Proč by to také dělala? Chce zůstat co nejsilnější a Chytil je aktuálně hráčem, který je pro úřadující mistry nepostradatelný. Dle odhadů redakce SportyŽivě by si za svůj klenot mohla říct klidně 150 milionů korun.
