Úlet českých fotbalistů má první oběť. U reprezentace končí generální manažer

Vedení českého fotbalového svazu odvolalo od reprezentace generálního sportovního manažera Tomáše Hübschmana a kouče Jaroslava Köstla.

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

„Nechápu, co tam manažeři dělali. Budeme se k tomu ještě vracet teď v týdnu na výkonném výboru.“ Tahle slova volil člen výboru FAČR a šéf Slavie Jaroslav Tvrdík na setkání s médii pár dnů po ostudě českých fotbalistů, kteří kvůli kritice nepřišli poděkovat některým fanouškům po kvalifikační výhře nad Gibraltarem 6:0. A jak se zdá, vedení svazu nemělo s odpovědnou osobou slitování. Generální sportovní manažer národního týmu Tomáš Hübschman u reprezentace skončil.

Odešel i Köstl

Nikdo na svazu spojení s aférou po Gibraltaru nepotvrdil. Odchod dlouholetého reprezentanta, který byl do funkce jmenován loni v srpnu (ještě bývalým šéfem Petrem Fouskem), může souviset i s příchodem nového trenéra nároďáku Miroslava Koubka. Ale Tvrdíkův zájem inkriminovanou událost prošetřit a aktuální konec úspěšného fotbalisty je minimálně velmi podezřelý. Garnitura si pravděpodobně našla obětního beránka, kterým je právě Hübschman.

O jeho konci FAČR informoval na facebookovém profilu. Spolu s manažerem končí u týmu i Jaroslav Köstl, dočasný hlavní kouč a bývalý asistent Ivana Haška, který reprezentaci vedl v přípravě proti San Marinu (1:0) a právě i v kvalifikaci o MS proti Gibraltaru. Fanoušci na sociálních sítích svazu byli na oba borce v komentářích poměrně tvrdí.

Hübschman by se rozkrájel

Někteří mají stejný názor, jako redakce SportyŽivě. Tedy že Hübschman i Köstl museli skončit kvůli fiasku s fanoušky. „Byli odejiti – vyhozeni za ten průse* s fanoušky, že tomu nezabránili. Nic jinýho v tom není,“ napsal na FB pod post o konci obou borců přední fanoušek Josef Řehák. Další vesměs řešili, že ani jeden ze zmíněných nic pro národní tým neudělal.

S tím redakce SportyŽivě rozhodně nesouhlasí. Hübschman by se stejně jako během své hráčské kariéry pro ostatní rozkrájel. A Köstl neměl příliš času ukázat, že by si post hlavního kouče zasloužil na delší dobu. V pozici asistenta neměl finální slovo a staral se spíše o tréninky. Na druhou stranu bylo velmi překvapivé, že trenér, který prakticky nemá žádné zkušenosti s vedením profesionálního týmu, byl do funkce dosazen. Ale to už bylo rozhodnutí vedení svazu.

Co říkáte na konec Hübschmana u reprezentace? Napište svůj názor do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
Autor článku

Radek Bardouzl

Píšu o fotbale už 15 let. Tak, jak se u nás žije – liga, repre, přestupy, kabiny i trapasy. Píšu často, rychle a naplno. Někdy glosu, jindy postřeh, který by jiný přešel.

Zobrazit další články