Rady a tipy, jak prát ručníky a osušky

                   

I vaše nové ručníky vypadají po pár vypráních tak, jako kdyby jste je používali už léta? Jejich savost je pryč a o hebkosti nemůže být ani řeč? Problém může být právě v nepříliš vhodné péče. Poradíme vám, jak se o ně starat tak, aby vypadaly jako nové i po letech používání. Pojďme se spolu podívat, jak na to.

Jak často perete ručníky

Přestože si do ručníků otíráme čisté tělo, po každé sprše nebo koupeli, na něm zůstanou odumřelé buňky z naší kůže. Ty spolu s vlhkostí následně tvoří živnou půdu nejen pro bakterie, ale také mikroby, a to zejména tehdy, pokud ručníky neperete příliš často. Právě z tohoto důvodu se doporučuje prát ručníky jednou týdně. Samozřejmě i zde existují i výjimky. Například takovou plážovou osušku byste měli prát mnohem častěji a totéž platí i při dětských ručnících.

Méně je více

I vy dopřejete svým ručníkům či osuškám mnoho pracího prášku? Tak potom pozorně čtěte, děláte totiž obrovskou chybu. Může se vám pak stát, že z pračky vyberete namísto měkkých a hebkých ručníků, něco tvrdé a nepoddajné. Jak je to možné? Příliš mnoho pracího prášku se totiž během praní nestihne celkem vymýt, zůstane nasátý ve vláknech ručníku a to má na svědomí právě tvrdost ručníků a osušek.

i

Náš tip: Hledáte kvalitní prostředek na praní? Tak potom vyzkoušejte Persil gel nebo Persil kapsle, které najdete v online drogerií myAustria.sk. Všechno zboží, které v oblíbené online drogerií najdete pochází přímo z Rakouska a Německa a bylo určeno pro západního spotřebitele.

Na teplotě záleží

Věděli jste, že nové ručníky, ale i osušky, byste měli před úplně prvním použitím samostatně vyprat? Přesně tak. Prát byste je měli tedy zvlášť a to maximálně při teplotě 40 stupňů, přičemž bělidla by měly zůstat tabu.

I sušení je důležité

Dejme si ruku na srdce, kdo z nás si může dovolit nechat své ručníky přirozeně vyschnout. Pokud i vy na sušení využíváte sušičku, dbejte na správnou teplotu – ideální je ta nejnižší. Celkem nejideálnějším řešením je vybrat ručníky ze sušičky ještě před jejich úplným vysušením a nechat je dosušit zcela přirozeně.

Nezapomeňte na aviváž

Ručníky používáme nejednou i na obličej, proto všichni chceme, aby byly co nejjemnější. Vždyť není nic příjemného otírat si tělo nebo obličej smirkem. I když mnozí z nás používají při praní aviváže, ručníkům však vůbec neprospívají. Právě naopak. Ručníky po jejím použití budou ještě tvrdší. Proč je tomu tak? Právě aviváž ničí vlákna, které vaše oblíbené ručníky velmi rychle zničí. Jak pak dosáhnout výsledného efektu? Je to jednodušší, než byste očekávali. Zkuste přidat do bubnu pračky tenisový míček a budete překvapeni, co z pračky vytáhnete. Vaše ručníky a osušky budou nejen měkké, ale také nadýchané.

Trápí vás zatuchlé ručníky? I na to máme řešení

I vás trápí zatuchlé ručníky? I na to existuje řešení. Nejdříve si však řekněme, co je způsobuje. Pokud jste tipovali, že za jejich vznikem stojí právě aviváž nebo nadměrné množství pracího prášku, tipovali jste správně. Pokud máte podobný problém, přidejte do praní 1 až dva šálky octa, který se dostane do vláken a následně je vyperte ještě jednou bez něj. Další možnou příčinou může být vlhkost, která je v koupelně zcela normální. Vlhkost totiž podporuje vznik plísní. Ručníky proto vždy po použití pořádně narovnejte, díky čemuž nezatuchnou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články