Vyrobte si domácí zubní pastu, která vyléčí kaz i zanícené dásně

                   

Moderní zubní pasty jsou plné nepotřebných chemikálií, které mnohdy více škodí než, aby pomáhaly. Obsahují látky, které obrušují zubní sklovinu, odhalují zubní krčky, způsobují snadnější lámavost kostí a tedy i zubů a v extrémních případech mohou dokonce vést až k rakovině kostí. Připravit si domácí účinnou zubní pastu přitom není nic těžkého a ani drahého. Zvládnete to ze snadno dostupných surovin a chuť si můžete upravit podle sebe. Nejen vás, ale i děti to bude bavit a při čištění budete vědět, čím své zuby ošetřujete.

Připravte si zubní pastu podle své chuti

Vyrobit zubní pastu z čistě přírodních surovin vám zabere asi 10 minut. Jde vlastně jen o smíchání čtyř ingrediencí, které vytvoří kompaktní hmotu, se kterou si potom vyčistíte zuby. Základem je kokosový tuk, který má velmi jemnou a příjemnou chuť. V teplotách pod 25° tuhne, jinak má mazlavou konzistenci, takže snadno zvládne funkci pasty. Kromě toho je mírně antibakteriální. Druhou složkou je jedlá soda, která umí obrousit a vybělit zuby, aniž by jim nějak ublížila. K zažívání je neškodná a chuťově opět nevýrazná. Aby vaše pasta dobře chutnala, doplníte ji o stévii, což je bylinka s nasládlou příchutí. Podle vlastní fantazie pak můžete pastu doplnit o další ingredience. Takže shrnuto:

Potřeby:

  • 1 až 2 polévkové lžíce přírodního kokosového oleje
  • 1x čajová lžička jedlé sody
  • stévie podle chuti (pokud přidáte lístky, budete mít v pastě zelené kousky, pokud zvolíte práškovou variantu, pasta bude čistě bílá)
  • ingredience podle chuti – máta, meduňka,…

Postup:

  1. Všechny ingredience smíchejte v mističce, popřípadě rozmixujte dohladka.
  2. Skladujte ve skleněné dózičce.
iDíky stévii bude pasta chutnat sladce.
Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články