Důležité superpotraviny pro ženy, které by měly být pravidelně konzumovány v jakémkoliv věku

                   

Najít si čas na správné stravování je náročné pro většinu moderních žen. Z toho důvodu často ženám chybí vitamíny a živiny, které by měla strava obsahovat.

Věděli jste, že je dokázané, že většině žen se nedostává do těla správné množství draslíku, vlákniny, cholinu, hořčíku, vápníku, železa a vitamínů A, D, E a C. Není správné, že nabitý denní program překáží správné výživě. Přinášíme vám několik chytrých tipů, jak do svého těla dostat živiny v každodenním shonu. Stačí konzumovat několik zcela obyčejných potravin plných důležitých látek. Není na tom vůbec nic složitého.

Vajíčka mají přínos

Vejce byla dlouho démonizovaná jako ucpávač tepen. Nyní už víme, že vajíčka jsou plná živin a mohou být součástí zdravé výživy. Vejce obsahuje více než 10 základních živin, včetně železa, vitaminu D, železa, zinku, luteinu, zeaxantinu a cholinu, a poskytuje vysoce kvalitní bílkoviny a antioxidanty. Jen několik potravin přirozeně obsahuje vitamin D nebo cholin a většina živočišných bílkovin postrádá antioxidanty, takže vejce jsou jedním z nejživějších doplňků vaší stravy. Předpokládá se, že vitamin D pomáhá chránit před širokou škálou stavů.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pro zdraví jsou skvělé také švestky. Obsahují hodně vlákniny a tím podporují činnost vašich střev. To je velmi důležité, jelikož je prokázané, že ženy trpí zácpou a dalšími podobnými poruchami častěji než muži. Sušené švestky navíc mohou pomoci zlepšit zdraví kostí. Pokud sníte pět sušených švestek denně, zpomalí se úbytek vaší kostní hmoty a zlepší se hustota kostí u žen po menopauze. Švestky navíc obsahují vitamín K, bor, hořčík, draslík a polyfenoly. Zařaďte tedy švestky do jídelníčku, klidně jako sladidlo do jogurtu.

Jogurt, losos, pistácie

Hledáte něco krémového, uspokojivého a výživného? Řecký jogurt je řešením! Má stejné množství vápníků jako klasický jogurt, ale obsahuje dvojnásobek bílkovin a mnohem méně cukru. A velké množství bílkovin pomáhá ženám hubnout a přitom si udržet svalovou hmotu. Vápník vám navíc pomůže udržet zdraví kostí. Chutnou a zdravou potravinou je losos. Je to chudý protein nabitý omega-3-tuky. Konzumace ryb obecně je prospěšná. Ideální je nahradit část červeného masa v jídelníčku rybami, které jsou mnohem prospěšnější.

iZdroj fotografie: Pixabay

Věřili byste, že vašemu zdraví prospěje i mlsání pistácií. Vyměňte brambůrky za oříšky a budete nejen spokojené, ale také zdravé. Pistácie dodávají tělu řadu vitamínů, minerálů a prospěšných živin. Jejich konzumace může pomoci snížit riziko srdečních onemocnění. Navíc jde o skvělou zbraň proti přibývání na váze. Obsahují totiž minimální množství tuků a nejméně kalorií ze všech oříšků. Oproti tomu jsou pro tělo zdrojem bílkovina vlákniny. Navíc díky nutnosti jejich loupání jich určitě nesníte tolik jako jiných pochutin.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak jednoduše a u každého auta ušetřit několik litrů paliva. Bez investic, bez starostí, bez námahy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský Scarabee se může při průzkumu plížit téměř neslyšně a zároveň je schopen zničit i tank
Události247.cz
Události247.cz
Okamura chce rekonstrukci vlády. A to i přesto, že Česko bude předsedat Evropské unii
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové rozluštili „zakázané“ texty staré 2 000 let. Co se na bambusových deskách dočetli?