David Beckham se stal kvůli „své“ soše terčem vtipu

David Beckham terčem vtipu
                   

Normálně je David Backham modelem a fotbalovým veteránem, ale tentokrát si z něj pěkně vystřelili …a než to celé prasklo, nevypadal zrovna nadšeně. Televizní show s Jamesem Cordenem nechala pro Backhama vyrobit sochu, která ho znázorňuje v poněkud nelichotivém světle.

Tady nebyl Beckham hvězdou, ale…

David Beckham se musel pořádně zapotit už před samotným odkrytím své sochy, protože mu bylo přehráno několik jeho „nejslavnějších fotbalových momentů“. Kdo by ale čekal hbité kličky, nádherné góly, nebo precizní přihrávky, bude na omylu. Organizátoři pro hvězdu sestavili sestřih toho nejhoršího, co ji během kariéry na trávnících potkalo. Naprosto geniální je pohled na Davida, když si poprvé uvědomí, jaké situace vlastně na obrazovce sleduje.

Největší překvapení však přišlo ve chvíli, kdy fotbalistovi představili „jeho“ sochu. Šilhající oči, nelichotivý chrup, nepřirozeně dlouhé ruce a zvláštně vymodelovaný zadek. Na výtvoru nebyla (snad kromě vlasů) nic, co by Davida potěšilo. Fotbalista taky začal okamžitě nepravému tvůrci sochy postupně jmenovat všechny své připomínky, které tvůrce chápavě uznal, ale dodal, že je jinak socha úžasná a autentická.

Zoufalost vystřídal smích a úleva

Celá komediální scéna je zakončená tím, že vysokozdvižný vozík Davidovo hororovou podobiznu shodí z piedestalu a následně přiběhne komik James Gordon, se kterým se David dlouhá léta přátelí. Se srdečným smíchem se nakonec oba hlavní aktéři přátelsky objali. Na Beckhamovi byla vidět velká úleva, takový odkaz by zřejmě nikde vystavovat nechtěl.

Ve fotbalovém světě to ale není poprvé, stačí vzpomenout na nepovedenou sochu Cristiana Ronalda, která celosvětově sklidila obrovskou vlnu posměchu. Podobné výstřelky umění jsou ovšem k vidění i u nás, kdy památník Věry Špinarové v Ostravě připomíná spíše českého herce Milana Šteindlera.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články