Zabit zápasit nebude! Neměl soupeře, tak odletěl zpět do Ruska.

Zdroj fotografie: ufc.com

Největší MMA organizace světa UFC (Ultimate Fighting Championship) naplánovala zápas Yair Rodriguez vs Zabit Magomedsharipov jako hlavní zápas turnaje UFC Fight Night 176. Rodriguez se zranil a Zabit odlétá zpět do Ruska.

Zabit Magomedsharipov a jeho oznámení.

„Chtěl bych vám dát vědět, že můj zápas, který měl být 29. srpna nebude. Rodriguez se na to vykašlal. Nebudu zápasit s někým, kdo je v žebříčku pode mnou, byl by to krok zpět. Chtěl jsem zajímavého soupeře s velkým jménem, nebo zápas o titul. Nepřišla žádná nabídka, takže se vracíme z kempu zpět do Ruska.“

Zdroj fotografie: instagram.com/zabit_magomedsharipov/

Poděkoval.

„Po druhé v řadě UFC rozbilo mojí přípravu v naprostém závěru. Děkuji všem co mě podporují a čekali na zápas. Náš tým dělal vše, co mohl.“

Zabit měl řadu možností.

Jelikož je Rodriguez zraněn, zápas se Zabitem Magomedsharipovem se nabízel řadě bojovníkům. Cavil Kattar byla jedna z nejpopulárnějších voleb. Současně se jedná o top zápasníka celé divize, který dokázal jeho poslední zápas vyhrát. Jako další možnost byla legenda Brian Ortega, který také uvedl, že by měl o zápas zájem. Poslední možností byl Chan Sung Jung (korean zombie), který je bohužel zaseklý v Jižní Korei, díky koronaviru.

Zdroj fotografie: ufc.com

Kdo bude zápasit o titul?

Zabit stejně jako řada bojovníků chce titul v UFC. Bohužel je pérová divize doslova k prasknutí. Je zde Max Holloway, Brian Ortega nebo Chan Sung Jung. Všichni chtějí slyšet jenom jedno jméno, a to Alexander Volkanovski, který má současně pauzu, poté co porazil opět Maxe Hollowaye.