Vémola nesplnil váhový limit a přišel o mistrovský pás

Zdroj fotografie: Depositphotos

Karlos Vémola šokoval při vážení. Přesáhl váhový limit a přišel tím o mistrovský pás šampiona střední váhy. Ten teď může získat Ďatelinka.

Český zápasník bojových sportů Vémola se dostal do vážných problémů. Při pátečním vážení před sobotním turnajem OKTAGON 22 nesplnil pětatřicetiletý bojovník váhový limit, a protože mu lékaři další snížení váhy nedovolili, přišel o pás šampiona střední váhy. V hlavním zápase sobotního večera tak může získat titul pouze Ďatelinka.

Zdroj fotografie: Unsplash

„Karlos v tuto chvíli již není šampionem organizace. Půjde sice do zápasu, ale ani kdyby zítra vyhrál, nestane se šampionem,“ oznámil promotér OKTAGON MMA Ondřej Novotný. Vémola na tom navíc momentálně není úplně nejlíp. Po neúspěšném shazování je jeho tělo unavené a slabé. Český zápasník navážil o 0,6 kilogramu víc, než je maximální limit střední váhy, což je 83,9 kilogramu. To by nemusel být ten největší problém, protože Karlos by si ještě dopřál hodinu na další shazování. Lékaři mu to však zatrhli.

„Podobná situace se v historii MMA neděje příliš často. Je k tomu precedens. Taková jsou oficiální pravidla OKTAGON MMA. Karlos na pátečním vážení nechal nejcennější věc, o kterou přichází a bude ji muset znovu dobývat,“ dodal na adresu veterána UFC. Vémola kromě titulu mistra střední váhy přijde i o procenta ze své výplaty.

Zdroj fotografie: Depositphotos

„Situace je taková, jaká je. Zápasit chci, pokud soupeř souhlasil, tak mu dávám respekt. Neudělal jsem váhu a to, jestli to je o titul nebo není, je úplně jedno. Všichni ví, že odsud je jenom jeden král. Neprošel jsem takovým peklem, abych prohrál,“ okomentoval celou situaci Karlos Vémola. Milan Ďatelinka se naopak do limitu vešel bez problému. „Čekal jsem, že Karlos váhu splní, ale vůbec mi to nevadí. Nedokážu si představit, že bych zápas kvůli 0,5 kilogramu zrušil. Přeji Karlosovi, ať se zotaví a zítra je připraven nastoupit,“ řekl Ďatelinka.