Tim Elliott žádá o mírný trest. Neprošel tesy od USADA.

Zdroj fotografie: espn.com

Tim Elliott byl nedávno potrestán dočasným trestem od Nevada State Athletic Commission (NSAC), poté co neprošel anti-dopingovou zkouškou. V jeho těle se našla marihuana před zápasem v UFC.

Tim aktuálně čeká na trest.

Tim Eliott i Jamahal Hill čekají na vyjádření NSAC, která jím bude produkovat délky trestů. Maximální trest je devět měsíců zákazu zápasení, což je pro zápasníka dlouho doba bez žádného finančního příjmu. To je důvodem, proč Elliot doufá v mírnější trest od NSAC. Argumentuje tím, že zápas vzal pouhých pár dnů zpět. Následně dodal, že nikdy neměl s testy problém. Tim zápasí v UFC od roku 2012.

Zdroj fotografie: ufc.com

Tim Elliott a jeho vyjádření.

„Zápasím pro UFC od roku 2012a nikdy jsem neměl s drogami problém, ani se steroidama. Jestli nebudu moct devět měsíců zápasit, tak to nebude lehké pro mojí rodinu. Doufám,že NAC mi dá šanci se obhájit a bránit se, když mám za sebou celou řadu čistých testů a fakt, že jsem ten zápas vzal před dvěma týdny.“

Zdroj fotografie: twitter.com/telliot125

Měla by být marihuana legální?

Dlouho diskutovaná debata, zda by měla být v UFC legální marihuana. Dnes je marihuana braná jako PED (performance enhancing drug), což je v překladu látka, která zvyšuje výkonnost sportovce. Dle USADA (United States Anti Doping Agency) je množství látky v oběhu .

Zdroj fotografie: ufc.com

Kelvin Gastelum dostal pět měsíců.

Kelvin Gastelum začátkem roku byl potrestán za stejný problém. Bohužel pro Tima jeho případ řešila USADA, která je při udělování trestů mírnější. Kelvin Gastelum se vrátil před týden a bohužel prohrál proti Jackovi Hermansovi.