Opustit UFC bylo nejlepší rozhodnutí kariéry, tvrdí Cyborgová. Co ji vadí Danu Whiteovi?

                   

Organizace UFC, zajišťující utkání MMA, patřila v uplynulé dekádě k nejrychleji rostoucím sportovním společnostem a její zisky se znásobily. Za vzestupem stojí zejména jméno současného prezidenta organizace Dana Whita, který z UFC vytvořil multimiliardový sportovní kolos. Přesto nyní musí sklízet kritiku.

Nejlepší věc, kterou jsem pro svou kariéru udělala bylo opuštění UFC,“ prohlásila před několika dny bývalá hvězda UFC Cris Cyborgová. Ta v organizaci působila od roku 2016 do loňského ledna, kdy přešla do organizace Bellator.

„Cítila jsem, že moje budoucnost se má ubírat jiným směrem. Všechno, co bylo spojené s Danou Whitem směřuje k problémům proto, že on prostě nemá rád lidi, kteří mu v čemkoli oponují,“ kritizuje současného šéfa UFC.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Má rád jen lidi, kteří mu řeknou amen a taková já nejsem. Mám své principy, které následuji. Je náročné pracovat s takovými lidmi. Nemusíte to akceptovat, ale musíte to respektovat,“ pokračuje pětatřicetiletá brazilská zápasnice pro španělský server AG Fight.  „Já a Scott Coker jsme partneři v pracovním procesu, oba chceme růst, proto tato spolupráce funguje,“ chválí naopak šéfa Bellatoru.

Podle Cyborgové je prostředí, které dlouholetý šéf nejúspěšnější organizace nezdravé jak pro UFC, tak pro celé sportovní odvětví. „Ten typ vztahu, který má Dana White s řadou atletů, ku příkladu s Jonem Jonesem, to není partnerství. Lidé se snaží mít na atlety samotnými převahu, i když si neuvědomují, že bez nich se událost vůbec neodehraje,“ doplňuje zápasnice, která prohrála v MMA pouze dvakrát za celou kariéru.

izdroj fotografie: PxHere

Pro organizaci však nejde v posledních hodinách o jedinou kritiku. Zápasnice a současná modelka Paige VanZantová, která také dříve působila v UFC kritizovala příjmy, které zápasníci obdrží. Jak sama přiznává, příspěvky na svém Instagramu si vydělá více než bojovými sporty.

„V ten moment mi to došlo, proč poslední dobou tolik zápasníků protestuje proti UFC. Tam totiž peníze nejsou. My jsme zápasníci, a pokud mají být naše služby oceněny, musíme působit tam, kde si nás budou vážit, což v UFC není,“ prohlásila pro zpravodajský web MMA Fighting.

zdroj: mmafighting.com, mmamania.com, bjpenn.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články