Nová konkurence Oktagonu získala Brichtu. Celou věc řeší právníci, reaguje promotér Novotný

Nový projekt na česko-slovenské MMA scéně s názvem Real Fight Arena má odstartovat na jaře příštího roku, přesto již nyní vyvolává konkurence. Získal totiž zápasníka Oktagonu Leo Brichtu.

i Zdroj fotografie: Oktagon MMA
                   

Nová organizace, za kterou stojí jeden z organizátorů festivalu Hip Hop Žije Boris Marhanský, věří, že na česko-slovenském trhu je místo pro další značku. Dominantní postavení má v současné době Oktagon MMA, která se během pěti let od založení uspořádala více než tři desítky turnajů a spekuluje se i o její expanzi za hranice Česka a Slovenska. Přesto podle Marhanského může mít nová organizace Real Fight Arena v tuzemských končinách úspěch.

Dělali jsme si průzkum a zjistili jsme, že v rámci našeho trhu je tu prostor pro další organizaci. Momentálně máme podepsaných okolo čtyř desítek dlouhodobějších kontraktů a deset dalších zápasníků máme potvrzených na jednotlivé zápasy. Chceme jim přinést nadstandartní podmínky a světové prostředí,“ prohlásil při představení zápasníků Marhanský.

iZdroj fotografie: Oktagon MMA

Vedle slovenského zápasníka Tomáše Deáka se představí jména jako Igor Daniš, Jakub Kadáš, Jozef Wittner, Tomáš Možný, Kamil Cibinski nebo Adrián Bartl. Nejzvučnějším jménem je však jedna z hvězd konkurenčního Oktagonu Leo Brichta, který ještě v září bojoval právě pod hlavičkou největší česko-slovenské MMA organizace. Podle promotéra Oktagonu Ondřeje Novotného však o úmyslech svého zápasníka oba zakladatelé věděli.

Upozornili jsme právníka, prohlásil Novotný

O Brichtovi jsme věděli. S Palem Nerudou jsme na to upozornili právníka OKTAGONu, který to hned začne řešit. Máme s Leem kontrakt do poloviny roku 2023, tak jsem zvědav,“ prohlásil v rozhovoru pro Deník Sport Novotný. „Řekl mi, že by rád změnu. Já mám Lea Brichtu rád, není to s ním jednoduchý, a to mám na lidech rád,“ dodal s tím, že ho odchod čtyřiadvacetiletého zápasníka mrzí.

Toho kluka vysílají do války, ve které určitě být nechce, ale jejímž prostředkem se stal,“ dodal. První turnaj nové organizace Real Fight Arena je na programu v polovině května příštího roku, nová značka by se poté měla objevit také v Ostravě, Košicích, Brně, Prievidze nebo Praze. „Nechceme se úplně porovnávat s Oktagonem. Chceme se soustředit hlavně na sebe,“ zakončil na tiskové konferenci Marhanský.

Zdroj: Šport24, Deník Sport, Oktagon MMA

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články