Návrat krále UFC. Conor McGregor se vrací do klece, konec kariéry se odkládá

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Nejzásadnější postava bojových sportů poslední dekády hlásí návrat. Přesto, že ještě v červnu Conor McGregor ohlásil na svých sociálních sítích konec kariéry, podle serveru The Mac Life irský bojovník již podepsal dohodu o návratu do klece. Na počátku nadcházejícího kalendářního roku by se měl utkat americkým zápasníkem Dustinem Poirtierem, kterého před šesti lety porazil.

„Už mě to přestalo bavit, to je celé. Všechno to čekání. Nic se neděje. Sleduju možné protivníky, ale v tuhle chvíli tu opravdu nikdo není. Není tu nikdo, co by mne zaujalo,“ řekl před půlrokem pro ESPN McGregor krátce poté, co na svém Twitteru oznámil konec profesionální kariéry. „Díky za úžasné vzpomínky,“ doplnil.

(zdroj: pixabay.com)

Po lednovém comebacku, kdy porazil po čtyřiceti sekundách amerického veterána Donalda Cerroneho, však přichází ten druhý. Podle serveru The Mac Life, který je blízký právě irskému bojovníkovi, již McGregor podepsal dohodu o návratu a v lednu 2021 se na galavečeru UFC utká s Dustinem Poirtierem.

Zápas bude o to peprnější, že v době pandemie půjde pravděpodobně o nejsledovanější klání na tzv. Fight Islandu UFC, tedy samostatném ostrůvku Yas Island, patřícímu k Abu Dhabi. „Jsem šťastný, že se můžu vrátit k něčemu, co znovu miluju,“ prohlásil McGregor. „Těším se na tenhle test proti Dustonovi (Portierovi pozn. red.) a na to, jak se od našeho prvního zápasu změnil, zatímco já přinesu všechny svoje velmi hluboké skryté zbraně. Jakýkoliv nástroj bude potřeba v tu noc, vytáhnu ze svého vaku,“ dodal.

(zdroj fotografie: tiskové materiály UFC)

Souboj má však i charitativní podtext, McGregor podpoří charitu svého soupeře „The Good Fight Foundation“, která vybuduje tělocvičny pro znevýhodněnou mládež v Poirtierově rodném městě. „Doslova ten projekt miluju a slibuju, že podobné věci podpořím i v mém rodišti. Nadcházející zápas věnujeme těmto dvěma místům,“ prohlásil.