McGregor označil Nurmagomedova za zbabělce

Foto: mmanews.com

Comeback se Conoru McGregorovi opravdu vydařil, Donalda Cerroneho zdolal za pouhých 40 sekund a senzace byla na světě. Ačkoli je toto cenné vítězství stále ještě poměrně čerstvé, irský bijec rozhodně nezahálí a upírá svůj zrak pouze k jednomu jedinému cíli – odvetnému klání s ruským bijcem Khabibem Nurmagomedovem, který mu kvůli častým urážkám a blikancům nemůže přijít na jméno. McGregor v duchu svého znovuzrození uznává, že jeho provokace tenkrát zašly příliš daleko. I tak se ale nezdráhá poslat soupeřovi další vzkaz, který si za rámeček určitě nedá.

McGregor ví, že první vzájemné utkání bylo příliš vyhrocené

Říjen roku 2018 se do dějin MMA zapsal černou tuší. Tehdy spolu totiž poprvé změřili síly Conor McGregor a Khabib Nurmagomedov. Ještě předtím ovšem mediální prostor rozvířili četné urážky, které létaly ze strany na stranu jako horká brambora. Samozřejmě, že temperamentní Ir měl v tomto směru značně navrch. Neváhal se navíc opřít do soupeřovi víry a rodiny. S odstupem času ovšem uznává, že jeho slova byla tenkrát opravdu přehnaná:

„Celá ta mediální přestřelka došla tenkrát až příliš daleko. Ale to se bohužel stává, takový je byznys bojových sportů. Nešlo jen o to, co jsme si mezi sebou řekli, vedly k tomu i jisté činy. Bylo to celé hodně, hodně osobní.“

McGregor má pravdu, že dokonce i činy hrály ve vzájemné nevraživosti mezi dvěma velkými bojovníky zásadní roli. Sám Conor se totiž kromě nadávek uchýlil také k útoku na týmový autobus a videozáznam této akce dlouhou dobu koloval po internetu. Nurmagomedov nechtěl zůstal svému rivalovi nic dlužen a proto když jej v kleci porazil, přeskočil pletivo a vyřídil si účty také s jeho realizačním týmem.

Tentokrát prý bude všechno jinak

Návrat Conora McGregora sice nikoho nepřekvapil, zarážející bylo ovšem jeho chování před zápasem s Donaldem Cerronem. Zmizeli totiž veškeré urážky, na které jsme u něj byli zvyklý. Zůstala jen pokora a respekt. V podobném duchu hodlá zápasník pokračovat i nadále, veškeré mediální provokace si údajně vybral už v zápase předchozím:

„Dávám si od toho trochu odstup, zaměřuji se výhradně na souboj jako takový. Oba máme velmi specifické styly, takže pro diváky bude naše klání hodně atraktivní. Těším se, až si to srovnáme.“

To by ale nebyl Conor, aby si přeci jen nekopl

Přestože Conor McGregor během rozhovoru pro ESPN několikrát opakoval, že své chování z minulosti už nehodlá opakovat, jeden drobný rýpanec směrem k soupeři si přeci jen neodpustil. Pozastavil se nad tím, že žádný termín odvetné klání ještě nebyl vybrán a sám Nurmagomedov se k jasnému vyjádření také nemá:

„Našeho zápasu se už teď nemůžu dočkat. Vidíte, v jaké jsem formě? Všichni to vědí a Khabib samozřejmě také. Ten chlap může utíkat, ale neschová se přede mnou. Má strach a do klece se mu znovu nechce. Tak to prostě je.“

Foto: mmanews.com