Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje o titul lehké váhy již 24. října.

khabib nurmagomedov vs justin gaethje
                   

Neporažený šampión Ultimate Fighting Championship (UFC) Khabib Nurmagomedov se vrátí k další obhajobě titulu lehké váhy proti nebezpečnému Justinu Geathje. Zápas proběhne na turnaji UFC 254.

Dana White a jeho oznámení.

Dana-White oznámení
iZdroj fotografie: espn.com

Ten zápas se stane. Khabib vs Geathje bude 24. října. Pro Khabiba to bylo těžké. Jeho otec byl pro něj hrdina, miloval ho, měli spolu velice blízký vztah a jeho ztráta byla pro něj velká.

Zápas, který má příběh.

Vše začalo již před pár měsíci na turnaji UFC 249. Na tomto turnaji se měl Khabib Nurmagomedov utkat proti Tonymu Fergusonovi. Bohužel svět touto dobu procházel náročnou zkouškou v podobě koronaviru. Khabib Nurmagomedov v rámci tréninku odletěl z Ameriky do Ruska, které následně vyhlásilo karanténu a Khabib se zpět do Ameriky nedostal.

Jako náhradník nastoupil Justin Geathje, který dokázal vyhrát a stal se prozatimním šampiónem UFC, což mladého Američana posunulo k zápasu o pravý titul UFC.

tony vs justin
iZdroj fotografie: ufc.com

Špatné zprávy.

Následovaly špatné zprávy. Ve věku 57 let zemřel otec a trenér šampióna lehké váhy v Ultimate Fighting Championship (UFC) Khabiba Nurmagomedova. Abdulmanap Nurmagomedov zemřel na komplikace s COVID-19.

Toto událost Khabibem dosti otřásla. V tuto dobu se oznámil zápas Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje na září 2020. Tento datum byl rychle zrušen samotným prezidentem UFC Danou Whitem, který následně uvedl, že Khabib bude zápasit, až bude chtít.

Khabib otec smrt
iZdroj fotogriafie: espn.com

Khabib se vrátil.

Po řadě spekulací, zda bude šampión vůbec zápasit, přišel samotný manažer Khabiba a všechny spekulace smetl ze stolu. Oznámil Khabibův návrat, následovalo jednání s UFC a stanovení nového termínu, které bylo ujednáno na 24. října.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články