Domů UFC Hvězdy BJJ mají COVID-19! Gordon Ryan i Craig Jones zápasit nebudou.

Hvězdy BJJ mají COVID-19! Gordon Ryan i Craig Jones zápasit nebudou.

Gordon-Ryan
Zdroj fotografie: flograppling.com

Dlouho očekávaný turnaj Who’s Number One v grapplingu proběhne s absencí hlavních zápasů. Gordon Ryan a Craig Jones včera oznámili jejich výsledky testů na COVID-19, oba jsou pozitivní.

Jak se vyjádřil Craig Jones?

Craig Jones je jedna z největších osobností BJJ scény. Jméno si vybudoval díky jeho pákám na nohy. Craig Jones byl finalistou ADCC World Championships (olympiáda pro grappling). Dále také je dvojnásobným šampiónem turnaje Polaris. Tento víkend se měl utkat s legendou Lucasem Barbosou na turnaji Who’s Number One, bohužel neprošel testy na koronavirus. Jak se vyjádřil zápasník k celé situaci?

craig-jones
Zdroj fotografie: flograppling.com

Covid mě donutil odstoupit z páteční karty, ale již jsme v procesu jednání ohledně nového termínu zápasu.

Král Grapplingu a jeho vyjádření.

Gordon Ryan je nejlepší Grappler dnešní doby. Od roku 2018 vyhrál všechny své zápasy. Na ADCC 2019 doslova dominoval, vyhrál svou i open kategorii. Je také ADCC šampiónem z roku 2017, mistr světa dle pravidel IBJJF, 4x EBI šampión a mnohem více. Ohledně jeho situace s COVID-19 napsal:

Musím odstoupit z WNO. Bohužel já i Craig Jones máme covid a nemůžeme nastoupit. Mám příznaky tak týden, nemám chuť k jídlu. Pro více informací vydám video, kde rozeberu moje zkušenosti s covidem a jak mi mění život. Vlastně jsem jedna z rizikových skupin, u kterých se může projevit zápal plic, protože mám chronickou bronchitidu (moje rodiče kolem mě kouřili, když jsem byl malý). Až nebudu mít covid, tak zápasit nebudu, potřebuju tréninkový kamp. 

Omlouvám se všem fanoušků, flograpplingu a především Ronaldu, který byl připraven bojovat. Pojďme to přesunout na říjen, pokud teda ještě budu žít.

Gordon-Ryan
Zdroj fotografie: flograppling.com