Francie končí se zákazem MMA! Bellator pořádá galavečer v Paříži

Zdroj fotografie: espn.com

Francie se dočká prvního galavečera! Bellator takto překoná UFC a stane se první organizací, která uspořádá galavečer ve Francii, kde bylo dlouhá léta MMA zakázáno.

Bellator a galavečer v Paříži?

Dle informací ESPN bude organizace Bellator hostit galavečer již desátého října. Celou kartu oznámí již tento týden, uvedlo ESPN. Celá akce bude první relevantní galavečer v historii Francie, která povolila MMA začátkem tohoto roku. Celý proces legalizace MMA ve Francii začal již v roce 2016. Organizace, která toho měla na starosti byla Francouzská Boxerská Komise, která vytvořila nové regule a směrnice pro galavečery MMA.

Zdroj fotografie: thesun.com

Francie je jiná!

Francie byla dlouhé roky jedna z mála zemí Evropy, která neuznávala MMA jako sport. Dnes je již jasné, že ho podpoří a stane se zemí, kde zavítá Bellator nebo UFC. Organizace UFC již oficiálně oznámilo, že chce také udělat turnaj ve Francii. Původní plán byl udělat turnaj ještě letos, bohužel kvůli koronavirové krizi to nebude možné. Další možné datum zatím nebylo diskutováno, říká UFC.

Karta zatím není oznámená.

Sice není karta oficiálně oznámena, ale je velice pravděpodobné, že uvidíme návrat legendy těžké váhy v Bellatoru Cheicka Konga, který se mimo jiné narodil v Paříži a je jedním z hlavních představitelů francouzského MMA.

Zdroj fotografie: bellator.com

Další možným hlavním zápasem je Arlene Blencowe vs. Cris “Cyborg” Justino, což by byl doslova gigantický hlavní zápas, který by přilákal řadu diváků. Bellator již veřejně řekl, že chce udělat titulovou bitvu v Evropě, stane se to ve Francii, byla by to ideální příležitost.