Dustin Poirier vyhrává nad Danem Hookerem! Možný zápas roku se odehrál na turnaji UFC on ESPN 12.

dustin-poirier-dan-hooker-ufc-on-espn-12
Zdroj fotografie: esnp.com

Dustin Poirier je zpět a vyhrává po neuvěřitelných pěti kolech na rozhodnutí rozhodčích! Dustin Poirier vs Dan Hooker byl hlavní zápas turnaje UFC on ESPN 12, který se odehrál v Las Vegas(UFC APEX).

Průběh zápasu

První kolo Dan Hooker otevřel řadou kopů na lýtko, následně Dan trefil dva velké lokty na pletivu. Zbytek kola byl v režii Dustina, který zkušeně boxoval a na konci kola dokonce trefil velikou pravou!

Porier vyhrává na body
Zdroj fotografie: esnp.com

Ve druhém kole byl Dan Hooker aktivnější. Dustin Poirier ale vyčkával a opět to byl právě on, kdo trefil větší rány za celé kolo. Dan Hooker v tomto kole ukázal perfektní práci na pletivu, kde trefil řadu kolen a loktů. V tomto kole jsme také viděli jednu z nejlepších přestřelek za poslední dobu v mma.

Dustin Poirier ve třetím kole nabral více sil a začátek kola byl v jeho režii. Dan Hooker zareagoval a přešel na ofenzívu. Dan se dokonce pokusil o takedown, který bohužel nevyšel a skončil ve škrcení. Dustin zbytek kola kontroloval a toto kolo si jednoznačně připsal na svou stranu.

UFC on ESPN 12
Zdroj fotografie: espn.com

Kola šampiónů

Dan Hooker si ve čtvrtém kolo dokázal připsat takedown. Dustin rychle reagoval a následně Dana Hookera dokázal poslat k zemi, kde kontroloval zbytek kola. V tomto kole byl Dan Hooker nejblíž k prohře na TKO nebo na škrcení/páku.

Již před pátým kolem měl Dustin Poirier přesnost úderů okolo 72%. Následovaly tvrdé výměny od obou borců. V pozdějších minutách Dan Hooker dokázal provést takedown, který bohužel nepřinesl moc ovoce.

Dustin Poirier vs Hooker score
Zdroj fotografie: ufc.com

Dustin Poirier vyhrává na body(48/47, 48/47,48/46) a připisuje si velice důležitou výhru, která ho posouvá zpět do bojů o titul lehké váhy v UFC.