Conor McGregor poprvé v kariéře prohrál TKO. Do irského bojovníka se opřel i Khabib

                   

Měl to být vrchol jeho návratu do klece, přesto vydržel jen dvě kola. Irský zápasník Conor McGregor ve vrcholovém utkání UFC257 nestačil na Dustina Poirtiera a teprve popáté v kariéře okusil hořkost porážky. Vůbec poprvé navíc prohrál po technickém knockoutu. „Dlouho jsem nezápasil, dlouhá pauza byla náročná. Až budu mít šanci víc bojovat, bude to lepší,“ prohlásil.

Před třemi lety ukončil kariéru, do oktagonu se vrátil až loni v lednu. Tehdy si jednoznačně poradil s Donaldem Cerronem a předvedl, že stále může dosáhnout vrcholu. Souboj s Poirtierem měl být skutečným důkazem návratu zpět, i proto vstupoval do dnešního klání jako favorit jak sázkových kanceláří, tak expertů. Na turnaj v Abu Dabi však nebude vzpomínat nejlépe.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Jeho kopy byly hodně dobré. Bohužel jsem se v kleci nedokázal uvolnit tím stylem, jaký jsem potřeboval. Dustin je skvělý bojovník,“ prohlásil dvaatřicetiletý Ir, který padl k zemi dvě minuty před koncem druhého kola. „Ta noha byla úplně mrtvá,“ komentoval svou porážku.

„Je to skvělé vítězství, které mě ale nepřekvapilo. Conor je profesionál a vzal to skvěle. Máme to 1:1, možná se utkáme znovu,“ reagoval Poirtier na první setkání obou bojovníků, které se uskutečnilo před sedmi lety a McGregor v něm jasně zvítězil technickým knockoutem už v prvním kole.

iIlustrační foto (zdroj fotografie: PxHere)

McGregorovu prohru komentoval na sociálních sítích i Khabib Nurmagomedov, který Ira před třemi lety porazil taktéž. „Tohle se stane, když změníš tým a opustíš své tréninkové partnery, kteří ti pomohli k tomu aby ses stal šampionem a místo toho si měříš síly s malými dětmi, které jsou daleko od reality,“ napsal na svůj Instagram.

„Tak on chce mít podobné komentáře? Tak ať se vrátí a můžeme si to dát znovu. Víte jak to myslím. Já jsem připravený. Tak to prostě je. Pokud se chce vrátit, tak ať se vrátí. Co to jako zkouší? Je to tak, jak to je,“ reagoval okamžitě McGregor, který dlouhodobě vyzývá dagestánského zápasníka k odvetě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články