Český zápasník Procházka zachraňuje UFC. V boji o titul nahradí samotného McGregora

Svět smíšených bojových sportů obletěla překvapující zpráva. Na příštím turnaji UFC 303 nebude McGregor. O titul ale zabojuje český fighter Jiří Procházka.

i Zdroj fotografie: UFC
                   

Šampionát UFC 303 vzbouzel poslední dobou mezi fanoušky mnoho kontroverzí. Již před pár týdny se objevily spekulace, že slavný Conor McGregor pravděpodobně nebude schopen nastoupit a pořádně drahé vstupenky ztratí na hodnotě. Šéf organizace tak musel skutečnost rychle řešit a přinést něco „stejně zajímavého“. Naštěstí se trefil do černého, tedy alespoň pro české fanoušky – hvězdy nahradí dvojice Jiří Procházka a Alex Pereira, kteří již o mistrovský pás dříve bojovali.

Odveta proti Pereirovi

Tenkrát však Jiří Procházka bohužel nezvítězil a jeho naděje stát se opět šampionem přišly vniveč. Pereira tak zůstává doposud neporažený. Šéf UFC Dana White se mu neustále snaží najít vhodného soupeře. A není žádným překvapením, že po úžasné výhře nad Aleksandarem Rakicem na galavečeru UFC 300 se nabízí právě český samuraj.

Ještě zajímavější je skutečnost, že souboj proběhne již 30. června. O možnosti, že Conor nenastoupí a nahradí ho Procházka, spekuloval již šéf organizace Oktagon MMA Ondřej Novotný na turnaji v pražském Edenu, o kterém jsme také psali na SportechŽivěČeský bojovník o tom nejprve nechtěl mluvit a hlavně nemohl nic potvrdit. Nyní však na svých sociálních sítích oznámil tuto překvapivou novinu.

Procházka chystá předvést bouři 

Jiří Procházka je známý svými netypickými tréninky a klidnou myslí, kterou během zápasů proměňuje ve zdatného bojovníka. Není tomu navíc dávno, co se zúčastnil tréninku se šaolinskými mnichy, aby načerpal nové zkušenosti a zároveň předal ty své. Zároveň je pro něj možnost utkat se znovu proti neporaženému Pereirovi obrovskou výzvou. „Předvedu perfektní bouři,“ slibuje fanouškům na sociálních sítích.

Cristiano Ronaldo do UFC: Portugalský ranař předvedl nekompromisní KO, uplatní se i v elitním MMA?

Nicméně také přiznal, že je to pro něj čest – přeci jen nahradí velké jméno, tedy Conora McGregora. O odvetě však jednatřicetiletý rodák z Hostěradic mluvil již dříve a celá naše redakce pevně doufá, že se mu nyní podaří titulový zápas vyhrát. Nyní má ještě několik dnů na přípravu, aby se připravil na tuto důležitou bitvu.

Jak dopadne bitva o titul podle vás? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články