Český reprezentant MMA se již připravuje na UFC

Zdroj fotografie: 123ru.net

MMA není v našich končinách příliš známým bojovým sportem, v současné době však nabývá na popularitě především díky vlastnímu reprezentantovi. Český MMA bojovník Jiří Procházka původem z Brna dokázal tento sport proslavit a nyní se pilně připravuje na svůj velký zápas v UFC v Abú Zabí.

Do Spojených arabských emirátů, kde ho čeká velký zápas se švýcarským protivníkem Volkanem Oezdemirem, odlétá již nyní s velkým předstihem, aby se připravil na jeden z nejdůležitějších výkonů jeho kariéry.

Zdroj fotografie: asianmma.com

Jiří Procházka a jeho působení v MMA sportu

MMA neboli (Mixed Martial Arts) je bojový sport, který se vyznačuje složitou technikou, v níž jsou povoleny veškeré chvaty, které vedou k poražení protivníka, jak v postoji, tak v zápase či na zemi. Jelikož vyžaduje výraznou taktiku a schopnosti na jednotlivých úrovních, je považován za jeden z nejnáročnějších bojových sportů vůbec. Zápasy jsou pořádány v rámci několika šampionátů – americké (UFC, PFL, Bellator), asijské (japonská Rizin Fighting Federation či ONE FC), či ruská utkání doplněná menšími národními kluby a soutěžemi v různých státech světa. Jiří Procházka se sportu věnuje již několik let (profesionálně od roku 2012´) a mezi jeho úspěchy patří především loňské vítězství na japonském šampionátu Rizin Fighting Federation.

Zdroj fotografie: mmafighting.com

Procházkovo působení v UFC

Americké soutěže UFC se Jiří Procházka letos účastní poprvé a na svůj premiérový zápas v SAE s Oerdemirem se poctivě připravuje. V návaznosti na problematický přístup do země bylo nutné, aby Procházka odletěl s několikadenním předstihem, a to zejména kvůli:

  • nutnosti projít veškeré formality v rámci koronavirových omezení
  • adaptaci na místní podmínky zápasu

Vzhledem k lokalitě, kde bude zápas realizován, se musí Procházka při přestupu v Londýně podrobit testům a poté karanténnímu omezení přímo v Abú Zabí, než bude vpuštěn do země. Na místě má pak v plánu především trénink, který je nezbytný pro adaptaci na místní klima, jež má velmi důležitý vliv na schopnosti bojovníků. Při zápase je potřeba správně dýchat, kvalita a parametry vzduchu (teplota, vlhkost) jsou tak významnými faktory bojových schopností. Procházka je v zápase výborným taktikem a díky titulu z Japonska si získal řadu fanoušků, jeho zápas se švýcarským bojovníkem tak bude pro milovník tvrdých bojových sportů nepochybně velmi strhující podívanou.