Česká Republika a UFC – Historie, Jména a Úspěchy

Zdroj fotografie: Reuters.com, fotograf: TT News Agency

Již řada domácích zápasníků se dokázala probojovat do UFC. Dnes se podíváme do historie a zjistíme, kdo byl prvním Čechem v UFC a kdo měl v UFC nejlepší kariéru.

První Čech byl UFC byl Karlos Vémola.

Karlos Vémola byl prvním Čechem v UFC, v roce 2010 nastoupil na svůj první zápas, který bohužel prohrál. Karlos se ale silně vrátil a dokázal vyhrát 2/3 následujících zápasů. Bohužel následovali dvě těžké porážky, které Karlose Vémolu vyřadili z UFC.

Jiří Procházka a titulová naděje.

Jiří Procházka má za sebou teprve první zápas, ale již zaujímá páté místo světového žebříčku. Jirka ve své premiéře dokázal porazit Volkana Oezdemira, kterého jako první můž dokázal knockoutovat. Jirku bez řečí čeká velká kariéra, pokud někdo má na titul v UFC, tak to je právě Jirka.

Ilustrační foto, zdroj: pixabay.com

Viktor Pešta a Lucie Pudilová.

Viktor Pešta si našel cestu do UFC již v roce 2014, kdy bohužel prohrál svou premiéru proti Magomedovi, následně ale dokázal vyhrát a utvrdit si pozici v nejlepší organizaci světa. Bohužel následovali tři rychlé prohry a v roce 2017 se Viktor Pešta s organizací rozloučil.

Lucie Pudilová zaujala UFC, když ukázala řadu zajímavých zápasů. Její styl byl perfektní pro diváky, což bohužel v její premiéře nedokázala ukázat. Lucka se ale vrátila silná a dokázala vyhrát další 2 zápasy. Bohužel stejně jako u Viktora následně prohrála 3 zápasy v řadě a v roce 2019 se s UFC rozloučila.

Ilustrační foto, zdroj: pixabay.com

David Dvořák a neskutečný úspěch.

David Dvořák je na 11. místě světového žebříčku. V UFC má za sebou dvě výhry pomocí rozhodnutí rozhodčích. David v organizaci zatím předvádí neskutečné výkony. Uvidíme, kam ho cesta posune dál. Dvořák má aktuálně 14 výher za sebou, což je neuvěřitelné.