Brutální válečnice z UFC mají na dva měsíce legraci

Foto: thesun.co.uk

Kdo si stále ještě myslí, že bojové sporty jsou výhradně pro mužskou část populace, zřejmě neměl tu čest shlédnout zápas mezi Číňankou Čang Wej-li a Polkou Joannou Jedrzejczykovou. Jejich klání na život a smrt se překvapivě stalo hlavní událostí nedávného turnaje UFC 248 v Las Vegas. Znetvořené tváře obou hlavních aktérek ze dne na den obletěli svět a lidé, kteří dění v této oblasti sportu nesledují, se mylně domnívali, že jim internet předkládá portrét nových skřetů v seriálovém Pánovi Prstenů. Zápas, který nesmazatelně vstoupil do dějin UFC, má však nepříjemnou dohru. Bojovnice se po dobu dvou měsíců nesmějí vrátit do ringu.

Bitva o pěti kolech změnila dámy k nepoznání

Israel Adesanya a Yoel Romero se měli stát hlavním tahákem prestižního turnaje UFC 248 na půdě Las Vegas, jenže přítomní diváci s jejich výkonem nebyli vůbec spokojeni. Zápasníky za opatrnost a taktická rozhodnutí několikrát vypískali a nebýt ženského klání mezi Číňankou Čang Wej-li a Polkou Joannou Jedrzejczykovou, odcházeli by z tribun značně rozladěni. Boj mezi dvěma „křehkými“ nabídl neskutečně vyrovnanou podívanou, která trvala dlouhých pět kol. Obě hlavní aktérky si sáhly až na dno a prezident UFC Dane White uvedl, že lepší ženské klání jeho oči dosud nespatřily.

Šampionkou a zároveň držitelkou zlatého pásu se nakonec stala Číňanka Čang Wej-li, přestože ani její soupeřka se v ringu rozhodně neztratila. Dívky daly do souboje tolik síly a energie, že obě musely vyhledat odbornou lékařskou pomoc v nemocnici. Obzvláště polská zápasnice na první pohled vypadala, jako by ji stvořila armáda skřetů z knih Johna Ronalda Reuela Tolkiena za účelem posílení armády. Kdyby se dívka v takové „kondici“ procházela po ulici, děti by před ní nejspíš s pláčem utíkaly.

Minimálně dva měsíce se do ringu nevrátí

Sportovní komise v Nevadě se na základě zranění obou zápasnic rozhodla, že ani jedna nesmí nastoupit do zápasu po dobu dvou měsíců. Návrat v této chvíli by se totiž rovnal zbytečnému hazardu se životem. Do 22. dubna navíc nesmí ani nastoupit ke sparingu, povolen je jim pouze kondiční trénink a kardio.

Na druhou stranu ovšem ani rozhodnutí komise nemusí býti směrodatné. V rámci bojových sportů je totiž velmi častým jevem, že sportovci nedbají na doporučení a příkazy. Namísto klidového režimu trénují na plné obrátky a hazardují tak se zdravím. Doufejme, že toto nebude případ ani jedné z výše zmíněných zápasnic.

Foto: thesun.co.uk