Základní hokejové skupiny se chýlí ke konci, kdo je na tom nejlíp?

                   

Kanada

Javorové listy – suverénní jako vždycky, nic jiného se ani nedalo čekat. Ovšem nečekaný odpor vzbudili Němci, kteří jim vzdorovali dvě třetiny. Zatím nejvíce branek – 30 a nejméně obdržených – 4. Přestože nepřijel Crosby ani další jména, tak letošní tým patří mezi užší špičku v NHL. I přesto, že nepřijela některá zvučná jména, tak má Kanada nejsilnější výběr ze všech. O první místo ve skupině to bude duel proti Finsku.

i

Rusko

Rusko chce jako vždycky zlato. Koneckonců před domácími diváky to je ještě větší touha. V týmu nechybí letošní zámořská kometa Panarin, dále Datsyuk, Bobrovsky, Voynov či Marchenko. Největší síla Ruska spočívá v útoku, i když ruská obrana je samostatná kapitola – s tou mají potíže úplně všichni bez výjimky. Panarin má jasnou hokejovou chemii s Dadonovem a Shipachyovem, lteří se pyšní nejúdernější trojkou Sborné. Jsou zde i Kuznetsov s Ovechkinem, kteří přijeli dodatečně z NHL po vyřazení svého týmu, stejně jako Orlov. Přítomný je i ostrostřelec Mozyakin. Sice je Češi porazili, ale to spíše bylo způsobeno tlakem na jejich tým. Rusové momentálně bojují o první až třetí místo ve skupině. 

Švédsko

Tři korunky zatím nic moc, tak by se dalo shrnout vystoupení jindy sebevědomých seveřanů. Nad Českem už vedli o dvě branky, ale nakonec prohráli 4:2. Body jim dokonce vzalo i Lotyšsko. Trápení to bylo proti Norům a dokonce měli strach o vítězství. Největší star švédského týmu je Gustav Nyquist, který má za sebou ne zrovna povedenou sezónu v Detroitu. Nechybí Backlund, Ericsson, Omark či Klasen. Ovšem s tím, co předvádějí, to asi na zlato nebude a jestli vůbec na medaili.

i

Česko

Češi zatím překvapují, a to pozitivně. V nominaci je sice dost nováčků, ale zatím ani jeden z pěti zápasů neprohráli, což je vynikající bilance. Ovšem bylo to trápení jak s Lotyšskem, tak s Kazachstánem, na druhé straně deklasovali Nory sedmi brankami a vedou si více než zdatně. Jediné menší zklamání je s Dánskem, kde prohráli Češi až na nájezdy.

i

Finsko

Nejspíš druhý nejsuverénnější tým mistrovství. S Běloruskem a Německem to bylo na pohodu, ale najednou se jim zadrhl brankostroj a už nedávají tolik gólů. Nutno však dodat, že hrají svědomitě. Mají zatím plný počet bodů a o první místo je čeká Kanada. Suomi mají posily z NHL – Barkov, Koivu, Komarov, Jokinen, Pulkkinen, Granlund, ale také mladého Patrika Laineho, který je zatím nejproduktivnější Fin. Na dálku bojuje s Austonem Matthewsem o to, kdo se stane jedničkou draftu. 

i

USA

Amerika nemá tak silný tým jako Kanada, a to ani z poloviny. Bylo to poznat hned v prvním zápase s Kanadou, když prohráli 5:1. USA prohrálo i s Finy, čímž se odsoudily k boji o třetí až čtvrté místo tabulky. Poté však už bude problém – žádný slabý soupeř – může to být Česko, Švédsko i Rusko. USA ale MS až tak moc nebere, či lépe řečeno nezajímá. Jejich hlavním zájmem je Světovým pohár a OH. Je zde pár zajímavých jmen, jinak je to tým tzv. béčko ze zámoří. Dokonce je porazilo i Německo, a to 3:2.

i
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články