Nejenom Špotáková chce medaili. Kvůli ní oštěpařky vyměnily svého trenéra

                   

Když Barboře Špotákové nevyšel vrchol sezony v podobě mistrovství světa, začalo se poměrně živě spekulovat o tom, zda na to naše úspěšná oštěpařka ještě má a zda dokáže vybojovat cenný kov na blížící se olympiádě, na kterou se intenzivně chystá. Ona sama v tom má nyní celkem jasno. A bylo to spojeno s poměrně radikální změnou.

Trenér Rudolf Černý

Barbora Špotáková byla dlouhou dobu pod vedením kouče Rudolfa Černého. To přinášelo úspěchy, až nakonec přišlo poslední mistrovství světa, kde Barbora Špotáková nijak výrazně nezazářila a rozhodně nesplnila ani naděje, ani své cíle. A nebyla jediná. Stejné mistrovství světa se nevyvedlo ani další naší talentované oštěpařce Nikole Ogrodníkové. I ta byla v té době svěřenkyní Rudolfa Černého.

Nutná výměna

Podle slov Barbory Špotákové bylo třeba hledat nový impuls. Něco, co jí dokáže opět nakopnout a co jí dokáže dát jasný směr k vytouženému cíli, kterým má být samozřejmě olympiáda. Otázka, která visela ve vzduchu, byla celkem jasná. Může to být i nadále Rudolf Černý, nebo spolupráce s ním již dosáhla vrcholu a už se nemá kam vyvíjet? Nakonec bylo jasné, jakým směrem směřovala odpověď, jelikož výměna kouče dává tušit, že nový impuls se pokusí najít u někoho jiného.

Nový trenér u obou oštěpařek

Barbora Špotáková se nakonec rozhodla, že spolupráci s Rudolfem Černým ukončí a rozhodla se využít služby trenéra, kterým byl Jan Tylče. Jemu se uvolnilo místo poté, co od něho odešel Tomáš Staněk. Připomeňme, že tento trenér je bývalý koulař. Pod jejím vedením chce Špotáková na olympijských hrách v Tokiu útočit na pro ni již čtvrtou olympijskou medaili v pořadí.

Rudolfa Černého nakonec opustila i Nikola Ogrodníková, která se rozhodla využít služeb české legendy, kterou je Jan Železný. I ona dává do nového trenéra velké naděje a věří, že tato spolupráce povede k velkým úspěchům.

Foto: mir-la.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články