Nejenom Ledecká. Svou všestrannost ukazuje i Sáblíková

                   

Chvílemi to může vypadat, že je Česká republika líhní úspěšných sportovců. Tedy lépe řečeno sportovkyň. Nemáme samozřejmě na mysli ty, které kombinují několik sportů, ale ani v jednom neberou nijak velké úspěchy. Máme na mysli ty sportovkyně, které jsou úspěšné ve své domácí disciplíně a k tomu čas od času přidají ještě druhou, ve které se za své výkony také nemusí stydět.

Nejenom Ester Ledecká

Nejznámějším jménem, pokud jde o všestrannost sportovkyň, je rozhodně Ester Ledecká. Tu většina lidí znala hlavně pro její úspěchy na snowboardu. A jelikož jí s největší pravděpodobností jedno prkno nestačilo, tak se rozhodla zkusit dvě. A kromě snowboardu začala závodit také na lyžích. A ukázalo se, že je velkým sportovním talentem, který se rozhodně neztratí.

iZdroj fotografie: novayagazeta.ru

Její vstup do světa nejlepších lyžařek byl spojený se zimní olympiádou, kde dokázala všem svým soupeřkám doslova vypálit rybník a brala zlato. Od té doby, když se o ní mluví v souvislosti s úspěšným závodem, je vždy na místě zeptat se, zda tomu bylo na snowboardu, nebo na lyžích. Na těch v zimě odjela řadu závodů a rozhodně se ve světové špičce neztratila.

Je tu také Martina Sáblíková

Když se řekne Martina Sáblíková, každý hned velmi dobře ví, o kom se mluví. O obrovském talentu českého sportu, který mnohým dokonce odhalil fakt, že existuje i rychlobruslení. A když se spojí talent s pílí a tvrdým tréninkem, může se naše malá země stát králem této disciplíny. Za to vděčíme právě Martině Sáblíkové, která je známou rychlobruslařkou, která už roky sbírá jeden úspěch za druhým.

iZdroj fotografie: nu.nl

A i ona se řadí do skupiny těch sportovkyň, které mohou být skutečně všestranné. A tím nemáme na mysli fakt, že když tu neměla podmínky pro trénink rychlobruslení, musela si vystačit se zamrzlým rybníkem a chodbou svého domova. Máme na mysli fakt, že v létě kdy se nebruslí, se aktivně věnuje cyklistice. Nejenom rekreačně, jelikož v minulosti se účastnila i několika závodů a v nich se dokázala umístit na prvních místech. Do kapsy tak strčila řadu konkurentek, které se tomuto sportu věnují i letos. Ostatně to, že se pyšní titulem mistryně České republiky, to jenom potvrzuje.

Nutno dodat, že oproti Ester Ledecké je Martina Sáblíková přece jenom částečně všestrannější. A to z důvodu, že Ledecká sice také kombinuje dva sporty, ale oba jsou zimní. To Sáblíková dokázala spojit sport primárně zimní, tedy rychlobruslení, a sport primárně letní, kterým je cyklistika.

iZdroj fotografie: sputnik.by

Na kole chce závodit i letos

Na kolo nechce úplně zapomenout ani letos. Nutno však říci, že vzhledem k současné zdravotní situaci není reálné ani možné se, alespoň nyní, účastnit klasických závodů, jelikož ty jsou zrušeny, nebo odloženy. Na to však cyklisté zareagovali celkem netradičně a využívají různých simulátorů, díky kterým mohou své síly poměřit alespoň virtuálně.

A přesně takto by chtěla letos závodit i Martina Sáblíková. Kolo je pro ni součást letní přípravy a možnost, jak se udržet dlouhodobě v kondici. Tak proč nevyzkoušet některý z virtuálních závodů, které stoupají na popularitě. Možná se znovu, jako již po několikáté stane, že všem nakonec ukáže záda sportovkyně, která dominuje hlavně na bruslích a kolo má jako doplněk.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články