Hamilton při řízení hýbe volantem dopředu a dozadu. Nikdo neví proč

                   

První testování na nadcházející sezonu přineslo několik zajímavostí. A ve všech hraje hlavní roli monopost Mercedes, konkrétně potom Lewis Hamilton. Začít je třeba tím, že se mu v prvních trénincích dařilo ze všech nejlépe. Úřadující mistr světa bude letos obhajovat svůj titul a podle výsledků zatím všem ukázal, že by mohl dominovat tak, jako tomu bylo v loňském roce. A nejenom on, ale i jeho stájový kolega z Mercedesu, což by mohlo týmu vynést i úspěchy v poháru konstruktérů. A právě monopostu Mercedesu se týká druhá zajímavost.

Hamilton podivně hýbe s volantem

Díky záběrům z kamer, které má Hamiltonův monopost, se podařilo zjistit, že jeho volant má nějakou skrytou, neznámou funkci. Během jízdy totiž s volantem podivně hýbe. Nikoliv do strany, díky čemuž zatáčí, ale hýbe s ním směrem dopředu a také dozadu. Při brzdění je volant skutečně výrazně zatlačen směrem dopředu, zatímco když Hamilton akceleruje, tak volant jakoby tahá k sobě. Ten se danými směry skutečně hýbe, což je celkem nestandardní věc.

https://www.facebook.com/techF1LES/videos/186793022549591/

Dochází k úpravě vozu?

Objevily se samozřejmě první spekulace související s tím, že daným pohybem volantu může docházet k určité úpravě vozu. Tedy v tom smyslu, že může docházet k určitému ovlivnění aerodynamických vlastností vozidla, právě před zatáčkou, kdy volant tlačí dopředu, nebo při akceleraci, kdy ho naopak tahá k sobě. Podle pravidel jsou však podobné modifikace vozu během závodění zakázané a tak silně pochybujeme o tom, zda by si Mercedes něco podobného risknul. Jak z důvodu mnoha kamer na trati a na voze, tak z důvodu, že soupeři by na něco podobného ihned reagovali protestem.

Pomáhá svalům?

Objevily se i spekulace související s tím, že pohyblivý volant má pomáhat jeho svalům. Při brzdění, kdy jde tělo mírně dopředu, jde s tímto pohybem dopředu také jeho volant, díky čemuž nemusí být svaly na rukách tak namáhány. To samé se podle některých názorů děje i v případě zrychlení, kdy je tělo tlačeno dozadu a volant spolu s ním. Otázkou je, zda toto může být, nebo nemusí objektivní vysvětlení.

Nechme se překvapit

Zatím není jisté, co vlastně tento pohyb volantu znamená a proč v Mercedesu je. Dá se však očekávat, že dříve nebo později vše vyjde najevo. Ať už ze strany Mercedesu, tak ze strany různých expertů.

Foto: autoracing1.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat