Wimbledonská pohádka Strýcové pokračuje!

i Foto: wtatennis.com
                   

Celý tenisový svět je doslova šokován neskutečným tažením české veteránky Barbory Strýcové! Kdyby někdo ještě před startem prestižního britského Wimbledonu vsadil právě na ni jako na horkou favoritku turnaje, asi by se mu všechny sázkové kanceláře od srdce vysmály. Ona ale k překvapení všech pokračuje ve spanilé jízdě, kterou nedokázala zastavit ani přemožitelka Petry Kvitové Joana Kontaová. Strýcová stejně jako v předchozím zápase nejdřív drtivě prohrávala, ale s vypětím všech sil dokázala vývoj zápasu obrátit ve svůj prospěch! Jako jediný zástupkyně naší země se tak podívá do semifinále, kde na ni s nabroušenými zuby čeká titánka Serena Williams. Jaké má Strýcová šance?

Po šestnácti letech přišel první individuální úspěch

Třiatřicetiletá Barbora Strýcová je sice v rámci Wimbledonu pravidelnou účastnicí, jenže většina jejích úspěchů pramenila ze čtyřhry. Ve dvouhře se takto daleko nikdy předtím nedostala, ani ve svých nejlepších tenisových letech. Nyní, v podstatě na sklonku kariéry, předvádí opravdu heroické výkony, nad nimiž všichni přihlížející jen nevěřícně kroutí hlavami. Postup do osmifinále turnaje byl pro většinu diváků šok, stejně jako v případě Karolíny Muchové, která si poradila s další českou rodačkou Karolínou Plíškovou. Muchová další zápas bohužel nezvládla, Strýcová naopak pokračuje v úspěšném tažení! Sama po zápase nechápala, jak se jí něco takového mohlo povést. Novinářům ještě na kurtu sdělila:

„Stalo se to, ale teď po utkání tomu ještě nemůžu pořádně uvěřit. Jsem extrémně šťastná, hlas se mi třese. Jak jsem řekla, nechápu to. Ale už musím jít na čtyřhru. Cítila jsem, že hraju dobře, ale ona hrála rychle a tvrdě. Držela jsem se svého stylu, snažila se trošku mixovat údery. Hrálo se mi lépe a lépe, zvedla jsem si sebevědomí a dostala se do zápasu.“

Nejlepší turnaj kariéry? To bezpochyby!

Strýcová je aktuálně v životní formě, což dokazuje svými skvělými výkony hned na dvou frontách. Kromě individuálního postupu do semifinále totiž ještě s Tchajwankou Sie Šuwej bojuje ve čtyřhře. Utkání proti Kontaové pro ni přitom nezačalo zrovna růžově. Velice rychle prohrávala 4:1 a zdálo se, že si přemožitelka Petry Kvitové jednoznačně kráčí za dalším postupem. Pak se „divá Bára“ probudila a ještě v prvním setu dokázala otočit nepříznivý vývoj duelu ve svůj prospěch. Druhý set už byl plně v její režii, ovládla jej 6:1.

Ačkoli je euforie Strýcové momentálně asi na nejvyšší možné úrovni, je potřeba neusnout na vavřínech, jelikož dobojováno ještě zdaleka nemá. Do cesty se jí totiž postaví ženská tenisová hrající legenda s tváří Sereny Williams, která Češce určitě nedá nic zadarmo. Williams je sice podle odhadů jasnou favoritkou, nicméně to byly i poslední dvě soupeřky naší rodačky. No a jak to s nimi dopadlo, že? Barbora naprosto jednoznačně zažívá nejlepší turnaj kariéry a na další zápas se dle svých již nemůže dočkat:

„Je to skvělé, že si zahraju zase tady (na centrkurtu). Těším se na to, už se nemůžu dočkat čtvrtka, až půjdu na kurt.“

Foto: wtatennis.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články