Velký tenisový návrat je na spadnutí! Kim Clijsters se představí v Dubaji

i Foto: nypost.com
                   

Belgická tenistka Kim Clijsters sice ukončila kariéru už před sedmi lety, bez svého milovaného sportu ovšem nedokázala vydržet věčně. V září roku 2019 oznámila, že se hodlá dráhu profesionální tenistky znovu nastartovat, ačkoli už rozhodně nepatří mezi nejmladší. Přestože v cestě za vytouženým comebackem ještě před měsícem stálo zranění kolene, nyní už je všechno na dobré cestě a pokud jí bude zdraví i nadále přát, představí se na turnaji v Dubaji, který startuje 21. února. Jak si sportovkyně po dlouholeté pauze povede?

Clijsters nastoupí proti slavným soupeřkám

Sportovní cesta šestatřicetileté Kim Clijsters je opředena řadou překážek. Poté, co v září roku 2019 oznámila své úmysly vrátit se k profesionálnímu tenisu, se těsně před opětovným startem ošklivě zranila v oblasti kolene a proto své původní plány musela přehodnotit. Zprvu se zdálo, že zdravotní stav  jí dovolí nastoupit až v březnu, na který je plánován turnaj na půdě mexického Moterrey. Nakonec se ale přeci jen vrátí dřív a poprvé se nejspíš představí v Dubaji, kde změří síly s plejádou slavných osobností.

Prestižní akce počítá s účastí Petry Kvitové, Karolíny Plíškové, Sofie Keninové, Naomi Ósakaové či Simony Halepové. Jestli s těmito soupeřkami zvládne Belgičanka v pokročilém věku držet rok, si netroufáme tvrdit. Sama sportovkyně se ovšem na turnaj ohromně těší, což fanouškům potvrdila prostřednictvím sociálních sítí:

„S nadšením přijímám divokou kartu do Dubaje. Jsem opravdu šťastná, že se můžu vrátit na kurty a hrát zase zápasy proti těm nejlepším tenistkám světa. Už se nemůžu dočkat, až se vrátím ke hře, kterou tolik miluji a která mi tolik chyběla. Podpora, jíž mi fanoušci po oznámení comebacku vyjádřili, je opravdu ohromná.“

Kim Clijsters se na kurty nevrací poprvé

Není to přitom první comeback, který si Kim Clijsters pro své příznivce připravila. S kariérou se totiž jednou rozloučila už ve třiadvaceti letech, kdy jí trápila rozsáhlá a přetrvávající zranění. Zároveň tenkrát chtěla založit rodinu a věnovat se mateřským povinnostem. Po dvou letech se ovšem na kurty vrátila a jako novopečená maminka vyhrála turnaj US Open jako první nenasazená hráčka historie. V roce následujícím titul obhájila, takže pochybovačům dokázala, že její vítězství nebyla jen pouhá náhoda.

Rodačka z Bilzenu se s tenisem podruhé rozloučila před sedmi lety a zdálo se, že své rozhodnutí už nehodlá změnit. Držitelka jednačtyřiceti titulů WTA a v roce 2003 také nejlepší tenistka na profesionálním okruhu se ale nevzdává a pokusí se o zázrak ještě alespoň jedinkrát. Uspěje? To ukáže až čas. Každopádně s ohlédnutím k jejímu životnímu příběhu jí štěstí z celého srdce přejeme.

Foto: nypost.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Bazarové brouzdání: Auto, které vyděsilo důchodce a zklamalo tunerskou scénu. Dnes jde o ojedinělou ojetinu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Inspekce našla v supermarketu Albert myší trus a kontaminované potraviny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel