Válka mezi tenisty, Thiem proti sobě poštval nejednoho kolegu

i Zdroj fotografie: tennisworldusa.org
                   

Nedávno jsme vás informovali o úmyslu trojice tenisových velikánů Rogera Federera, Novaka Djokovice a Rafaela Nadala, kteří hodlali ve spolupráci s ATP a organizátory grandslamových turnajů vybrat peníze pro hráče ze spodních pater světového žebříčku. Ti kvůli pandemii koronaviru a s tím spojeným zákazům přišli o veškeré příjmy a balancují proto na hraně existenční krize. Do iniciativy se odmítl zapojit Dominic Thiem, který si nemyslí, že by kdokoli z jeho kolegů neměl peníze na jídlo. Příspěvek by prý raději poskytl skutečným potřebným. Méně slavní tenisté se Rakušanovu smeč nenechali líbit a na sociálních sítích mu hromadně odpovídají.

Dominic Thiem nehodlá dělat charitu svým kolegům

Nápad Novaka Djokovice, Rafaela Nadala a Rogera Federera uspořádat sbírku, jejíž výtěžek půjde na bankovní konta méně známých tenistů, se většině světových sportovců od první chvíle zamlouval. Veřejně se proti němu ohradil snad jen šestadvacetiletý rodák z Rakouska Dominic Thiem, podle kterého jsou hráči se spodních pater žebříčku často velice nedisciplinovaní a sportu jako takovému neodevzdávají maximum. Proto prý nevidí důvod, aby jim posílal nějaké peníze. Raději obdaruje osoby nebo instituce, které peníze skutečně potřebují.

Jak se dalo předpokládat, Thiemovo ostré vyjádření nezůstalo bez odezvy. Na Twitteru se proti němu ohradila například 441. hráčka světa Tara Moore, která napsala:

„Tohle je bohužel názor, který zastává poměrně velké procento slavných tenistů. Je ovšem naprosto mylný. Mnoho hráčů nižšího postavení si dnes nemůže koupit základní lidské potřeby včetně jídla nebo oblečení. Někteří si dokonce nemohou dovolit hradit lékařské výlohy za své nemocné příbuzné, protože přišli o práci. Kdyby se Dominic na chvíli vrátil do této fáze kariéry, pochopil by naše zoufalství. Někde mezi námi se možná skrývá budoucí granslamový šampion, který však nikdy nebude objeven.“

Mladá tenistka vysvětluje, proč jsou méně známí hráči potřební

iZdroj fotografie: tennisworldusa.org
Zdroj fotografie: tennisworldusa.org

V diskuzi pod zmíněným příspěvkem se poté rozhořela debata, zda-li má takto široký žebříček světových tenistů vůbec význam. Podle názoru několika diskutujících se diváci stejně zajímají jen o ty nejlepší sportovce z první stovky a ostatní je vůbec nezajímají. Na to si však Tara Moore taktéž připravila odpověď. Kdyby totiž podle ní zůstali jen hráči z první stovky, nebyla by mezi nimi žádná soutěživost, různorodost ani snaha se zlepšovat.

Zápasy Rafaela Nadala a Rogera Federera sice baví, nicméně dokážete představit, že jej každý rok sledujete minimálně padesátkrát? Dále se pak pozastavila nad tím, že většina slavných tenistů musela někde začínat a až současný generace slavných skončí, někdo musí zaujmout jejich pozici. A to by možná mohl být problém, pokud se většina mladíků rozhodne skončit, protože je tenis v současné koronavirové krizi neuživí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články