Turnaj ženského okruhu WTA bude i v Praze. Naplánován je na srpen

Zdroj fotografie: pinterest.ru

Epidemie koronaviru světový tenis zasáhla více, než řadu jiných sportů. Jak proto, že byly turnaje na dlouhou dobu pozastaveny, tak i proto, že charitativní turnaj Adria tour byl spojen s řadou problémů, právě s nákazou jednotlivých sportovců koronaviru.

I přes problémy s touto nemocí se nakonec tenisová sezona přece jenom restartuje. A to jak mužský okruh, tak i ten ženský. Zde byl již zveřejněn provizorní kalendář, který sice nemá úplně ideální podobu, ale alespoň budou mít hráčky předvést své kvality a fanoušci budou moci obdivovat jejich umění.

Zdroj fotografie: eurosport.com

Turnaj WTA i v Praze

I když letošní tenisová sezona není úplně ideální, přece jenom je tu dobrá zpráva pro tuzemské sportovní fanoušky. A to taková, že se v Praze uskuteční jeden turnaj ženského okruhu WTA. Půjde o turnaj s názvem Prague Open a klání se odehrají na antukových kurtech Sparty.

Již v srpnu

Prague Open je podle provizorního kalendáře WTA naplánováno na srpen. Konkrétní datum, kdy se má turnaj odehrát, je od 10. do 15. srpna. Ve stejném termínu byl sice původně naplánován Rogers Cup v Montrealu, ale ten byl nakonec zrušen a tak se tenistky pojedou podívat do Prahy. Pro organizátory turnaje to bude jistě velká čest pořádat turnaj okruhu WTA, tak jde také o určité ocenění českého ženského tenisu, který je díky řadě hráček na celkem slušné úrovni.

Zdroj fotografie: hopmancup.com

Hvězdné české tenistky?

Jelikož jde o domácí turnaj, je celkem pochopitelné, že organizátoři budou chtít na turnaji mít nejlepší naše české tenisové hráčky. Zatím je vše v jednání, ale dá se očekávat, že většina účast na domácí akci neodmítne. A dá se očekávat, že některé z našich hráček budou opět útočit na vítězství v turnaji. Ten se pod hlavičkou WTA koná již od roku 2015 a zatím zde vyhrávaly hlavně domácí hráčky. A to Karolína Plíšková, dále také Lucie Šafářová a zapomínat nesmíme ani ne Petru Kvitovou. Kdo to bude letos? To se nechme překvapit.