Turnaj mistryň je konečně tady. A Češky si můžou pořádně napakovat kapsy

Foto: tennisnet.com

Jedno z největších čínských měst Šen-čen bude žít v následujících týdnech jenom tenisem. Hostí totiž prestižní Turnaj mistryň, na kterém se představí jen ty nejlepší tenisové královny světa. Mezi ně se v letošní sezóně kvalifikovaly také české rodačky Petra Kvitová s Karolínou Plíškovou, takže i tuzemští diváci si během sledování turnaje přijdou na své. Mimo slávy a věhlasu si mohou naše dívky přijít také na ohromný balík peněz, kterým hravě strčí do kapsy i své mužské protějšky. Kolik je letos připraveno pro vítězku? Suma vás zarazí do židlí!

Ženy si vydělá téměř dvakrát tolik

Tak markantní rozdíl mezi odměnami pro účastnice Turnaje mistryň a účastníky Turnaje mistrů historie nepamatuje. Pánská tenisová sekce se spolu utká v Londýně a pro šampiona je připraveno 62,4 milionů korun. Roger Federer, Rafael Nadal či Novak Djokovič by s touto odměnou byli za normálních okolností spokojeni, jenže oproti ženám si musejí připadat jako opravdoví chudáci. Šampionka Turnaje mistryň totiž obdrží závratnou sumu 109 milionů korun, což je přesně o 46,6 milionů více.

Někomu tento rozdíl možná může připadat nespravedlivý, nicméně je nutno podotknout, že propast mezi platy mužů a žen ve sportovním prostředí byla ještě poměrně nedávno stejná, jen v opačném složení. Jedná se tedy o jakousi „odplatu“ něžného pohlaví, které taktéž bojuje o své místo na výsluní. Petra Kvitová finanční rozdíl vítá a neubránila škodolibé radosti:

„Je příjemné vědět, že máme větší dotaci na Masters než chlapi, protože už dlouho bojujeme o rovné prize money.“

Jaké má Petra Kvitové šance? A jak se cítí po zdravotní stránce?

Česká tenistka Petra Kvitová má za sebou první zápas Turnaje mistryň, v rámci něhož si neporadila s Naomi Ósakaovou. Tenis, který předváděla, sice nepůsobil vůbec špatně, bohužel ji ale srazila série nevynucených chyb. Sama tenistka to v pozápasovém rozhovoru potvrdila:

„Byl to zápas jako na houpačce, po prohraném tie breaku jsem se zvedla, pak jsem ale zase spadla dolů… Ale myslím, že jsem předváděla výborný tenis, hodnotím se jednoznačně pozitivně. Doufám, že takhle budu hrát dál.“

Foto: tennisnet.com