Tenista Kyrgios zase neudržel nervy na uzdě, vzduchem létaly rakety i židle

i Foto: skysports.com
                   

Snad každá sportovní oblast má v zásobě nějakého bouřliváka, o kterém se mnohem více mluví ve spojitosti se skandály než jeho umem. V zápasnickém světě se titulem neproblematičtějšího člověka pyšní Conor McGregor. Český fotbal měl zase Tomáše Řepku, jehož eskapády neustávají ani po skončení profesionální kariéry. A co třeba tenis? Ten má zase Kyrgiose, který se nedávno opět předvedl v tom nejhorším možném světle. Nejen, že inkriminovaný zápas s norským protivníkem nezvládl herně, ale také psychicky. S horkou hlavou rozdával nadávky, házel se vším, co se mu dostalo pod ruku a nakonec byl po právu diskvalifikován. Co se konkrétně přihodilo? A dokáže to někoho ještě vůbec překvapit?

Turnaj v Itálii pro tenistu skončil předčasně

Nick Kyrgios je australský profesionální tenista, ale právě o jeho „profesionalitě“ dnes mnoho sportovců i diváků pochybuje. Za svou kariéru se totiž několikrát dostal do stavů, které jsou za hranicí zdravého rozumu. Dosud posledním je blikanec, jenž převedl ve druhém kole elitního turnaje v Římě, kde nastoupil proti dvacetiletému Norovi Casperovi Ruudovi. Utkání se od samého počátku nevyvíjelo podle tenistových představ. Jeho o čtyři roky mladší soupeř nejdříve dokázal ovládnout set 6:3. Poté se Australanovi po napínavém druhém dějství podařilo zápas srovnat a ve třetí sadě se mělo definitivně rozhodnout o vítězi.

Právě třetí set se ovšem nakonec nedohrál. Kyrgios totiž opět ztratil nervy a poté, co ztratil své vlastní podání, začal zuřivě gestikulovat a rozdávat nadávky ke všem, kdo se mu rozhodli odporovat. Ani opakované napomínání rozhodčího nezabralo, takže přišel trest v podobě trestného gamu. Kyrgios tedy prohrával. Místo toho, aby si na své chování dal od té chvíle pozor, nalila se mu do hlavy ještě větší množství horké krve a začalo „divadlo“.

Čtyřiadvacetiletý tenista prudce mrštil raketou o zem, poté vší silou kopl do nápoje stojícího v blízkosti odpočívadla a na úplný závěr svého zběsilého počínání si nechal hod židlí na kurt. O utkání se tedy rozhodlo předčasně a Kyrgios byl diskvalifikován, načež si sbalil svých pět švestek, podal ruku protihráči i rozhodčímu (čímž všechny přihlížející překvapil) a nakonec odešel z kurtu.

Problémový sportovec s talentem od Boha

Kyrgios se v rámci světového žebříčku aktuálně řadí na šestatřicáté místo a jasně dává najevo, že se s ním do budoucna musí počítat. Nebýt jeho neuváženého chování, mohl by klidně zaujímat ještě úchvatnější příčky. Jenže s jeho náladami je to jako na houpačce. Někdy působí klidně a vyrovnaně, jindy předvede naprostý zkrat. V roce 2016 se zúčastnil turnaje v Šanghaji a jelikož byl s vývojem zápasu proti Mischovi Zverevovi znechucen, rozhodl se téměř celý duel odchodit. Za to jej čekal trest v podobě osmi týdnů bez tenisu a pokuta. Má tohle nadějný sportovec zapotřebí?

Foto: skysports.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články