Tenisové US Open se uskuteční. Diváci ho však neuvidí

Zdroj fotografie: sport.bigmir.net

Tenisový grandslam US Open je jednou z významných tenisových událostí. Epidemie koronaviru však přinesla riziko, že bude tento slavný turnaj zrušen. Nakonec padlo rozhodnutí, že se uskuteční. Ale bez diváků.

Mezi nejznámější tenisové grandslamy rozhodně patří také US Open, který se koná v New Yorku. Letos byl tento prestižní turnaj naplánován na termín od 31. srpna do 13. září. Z důvodu řádění koronaviru však došlo k tomu, že se začalo uvažovat nad jeho odkladem, nebo dokonce i zrušením. Tak, jako se to stalo u řady jiných tenisových akcí, které však byly naplánovány na to nejvíce rizikové období. Příkladem může být Wimbledon, který byl zrušený úplně, ale také French Open, který se měl původně uskutečnit v květnu, ale následně byl přesunut, a to na termín v září.

Zdroj fotografie: yandex.com

Tenisové US Open v New Yorku bude

Nyní bylo potvrzeno, že slavné tenisové US Open bude. A to v původním plánovaném termínu, tedy od 31. srpna do 13. září. Zároveň je ale třeba připomenout, že s ohledem na bezpečnost nejenom tenistů a tenistek, ale také s ohledem na bezpečnost fanoušků budou přijata velmi přísná bezpečností a hygienická opatření, která bude třeba bezpodmínečně respektovat.

Změny oproti předchozím ročníkům budou znatelné

Pokud se podíváme na změny, které se budou letošního US Open týkat právě z důvodu bezpečnosti, musíme říci, že jsou celkem znatelné. A platit budou i pro tenistky a tenisty. Ti budou moci cestovat jenom mezi hotelem a tenisovými kurty. Očekává se také, že i tréninky budou muset probíhat v omezeném bezpečnostním režimu, jak pokud jde o přístup na kurty, tak počet osob na nich.

Zdroj fotografie: au.eurosport.com

Opatření se pochopitelně dotknou také diváků. Tady došlo k očekávané věci. Ti budou mít s odkazem na bezpečnostní situaci zákaz vstupu na kurty a tak zápasy svých tenisových oblíbenců budou moci sledovat jenom mimo ně, tedy na televizních obrazovkách.

Jaká bude účast?

Spekuluje se také nad tím, jak velká bude účast a kolik tenistů odřekne. Jak z důvodu osobních obav, tak například i z důvodu různých povinností a také zákazů a nařízení, která nemusí být jednoduché splnit.