Tenisové turnaje ATP a WTA Tour naplánovány. Hrát se začne v srpnu

                   

Zatímco fotbal a řada jiných sportů se pomalu ale jistě vrací k normálu, jsou tu i sporty, kde to jde podstatně pomaleji. Máme na mysli tenis. Turnaje ATP a WTA by se podle všeho měly konečně restartovat až v srpnu.

Zatímco fotbal se především v Evropě začal hrát v mnoha zemích, a dokonce se postupně zvyšuje i počet lidí, kteří mohou na stadion, tak v případě tenisu je vše stále tak, jako po vypuknutí koronavirové epidemie. Máme na mysli to, že tenis se zatím, pokud jde o turnaje ATP a WTA, nehraje. A tak musí hráčky a hráči vzít za vděk spíše menšími lokálními turnaji a exhibicemi, pokud si vůbec budou chtít zahrát.

iZdroj fotografie: 11xmirror.com

Návrat na kurty až v srpnu

Nic by se na současném stavu nemělo měnit ani, pokud jde o konce června, tak pokud jde o celý červenec. I to budou měsíce, kdy k restartu tenisových turnajů naplno ještě nedojde. K tomu by totiž mělo dojít až začátkem srpna pokud jde o ženský turnaj, a až v polovině srpna pokud jde o ten mužský. Tenisté, ale i fanoušci tohoto sportu si tak budou muset na prestižní klání přece jenom ještě nějakou tu dobu počkat.

Kdy a kde?

Podívejme se jak na konkrétní termíny, tak i na konkrétní místa. Ženská WTA Tour by měla odstartovat už 3. srpna v Palermu. To muži si ještě nějaký čas počkají, jelikož jejich ATP Tour by měla začínat až 14. srpna ve Washingtonu. Takto vypadá začátek tenisového kalendáře, který má prozatím určitou provizorní podobu a vše se řeší a plánuje takzvaně za pochodu.

iZdroj fotografie: pressball.by

Jak již bylo avizováno dříve, tak u některých prestižních turnajů se jedná o náhradních termínech, jiné jako například Wimbledon byly pro letošní rok zrušeny. Přesto by si milovníci tenisu měli přijít na své, jelikož například ženská WTA počítá ve svém nouzovém kalendáři se zhruba dvacítkou akcí. Mužská ATP má vypsané termíny zatím pouze do přelomu září a října, kdy se odehraje Roland Garros. Dá se očekávat, že další turnaje jistě přibudou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí