Světový tenisový žebříček ATP bude kvůli koronaviru upravován

                   

Nejenom, že se kvůli tenisu delší dobu nehrálo. Nyní dochází k tomu, že se také upraví systém bodování ve světovém žebříčku. Tato zpráva přišla z vedení mužské asociace ATP. Jak se to dotkne hrajících, ale i nehrajících tenistů?

Pouze kratší doba

Hráčům se nebude započítávat standardních 52 týdnů, jako tomu mělo být původně. Z důvodu narušení sezony koronavirem dojde k tomu, že jim bude započteno pouze 18 výsledků. A to těch nejlepších, kterých každý z hráčů světového tenisu dosáhl. Těchto 18 nejlepších výsledků se navíc vybere nejenom ze současné sezony, ale z období začínající březnem roku 2019 a končící prosincem letošního roku. Celkem se tak bude brát v potaz 22 měsíců, ze kterých se každému hráči vybere onen stanovený počet nejlepších výsledků.

iZdroj fotografie: nittoatpfinals.com

Bez odečtů

Čeho se také hráči nemusí bát, to je případný odečet bodů za turnaje, které se neodehrály. Letošní tenisovou sezonu koronavirus omezil poměrně výrazně, jelikož se řada prestižních turnajů nejenom přesunula, ale některé se dokonce i zrušily. Neúčast tak nebude spojena s jakýmkoliv odečtem bodů.

iZdroj fotografie: bettinggods.com

Jedno bodování z jednoho turnaje

Třetí změnou je podle ATP také to, že se z každého turnaje bude počítat jenom jediný bodový příděl. Jednoduše řečeno, pokud se turnaj hrál v roce 2019 a uskuteční se také letos, tak body z daného turnaje bude mít hráč započítány buď do doby turnaje dalšího, nebo do doby, než uběhne klasických 52 týdnů.

Výhody pro každého

Tato změna v mužské ATP má za cíl především přinést výhodu všem hráčům. A to jak těm, kteří se budou po restartu sezony turnajů účastnit, tak i těm, kteří tak činit nebudou. A to především z důvodu obav o svou bezpečnost. I když nenastoupí, tak nijak penalizováni nebudou. A ti co nastoupí tak budou mít možnost získat dobrý, tedy možná i nejlepší výsledek, který bude jedním z těch, který se jim do sezony započítávat bude.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články