Slavný a známý tenista se chtěl se zabít. Prý ho rozežírala úzkost

                   

Byl skvělým tenisovým hráčem! Mats Wilander, Robin Söderling, Björn Borg či Stefan Edberg. Tito hoši zajistili Švédsku mezi nejlepšími státy tenisového světa v historii místo. Jenže takové doby, již dávno zmizely. Poslední hvězdou země tří korunek byl Robin Söderling, jenž táhl severskou zemi na vrchol. Avšak bývalý 4. hráč světa si prošel těžkým obdobím, a to takovým, že ho to dohnalo až na samý konec jeho psychických sil.

Co ho dostalo do těžkých chvílí

Pouze dva tenisté dokázali porazit Rafaela Nadala na French Open. Robinu Söderlingovi se to povedlo jako prvnímu a poté, o šest let později, Novaku Djokovičovi. Dlouhán ze Švédska došel po skalpu antukového krále až do finále, rok po tom si tento boj o titul zopakoval. Avšak pokaždé skončil jako poslední. Skvělé výsledky dostaly rodáka z Tibro na konci sezóny 2010 na 4. místo na světě. Jenže o pár měsíců později jeho kariéra nabrala, v té době teprve pětadvacetiletého hvězdného hráče, příkrý pád.

iZdroj fotografie: tenis.com.au
  • Boj s mononukleózou
  • Panické ataky
  • Myšlenky na smrt

V roce 2011 začal Sördelingův boj s mononukleózou, kteráž se nakonec ukázala jako fatální, pro jeho další profesionální působení. Sice se s kariérou rozloučil v celku stylově, jelikož zvítězil na domácím turnaji v Bastadu, ovšem na šestadvacetiletou severskou hvězdu zoufale brzy.

iZdroj fotografie: zimbio.com

Myšlenky na smrt, zoufalé ataky

Onemocnění nebylo však jediná věc, která měla dopad na konec jeho profesionální kariéry. Robin Söderling se rozmluvil o svém boji s velmi silným soupeřem, s panickými ataky. „Neustále jsem se něčeho bál, ten strach mě rozežíral zevnitř. Seděl jsem v pokoji a koukal do prázdna. Děsil mě i ten nejtišší zvuk. Třeba když mi někdo podstrčil pode dveřmi dopis, což způsobilo malinký šramot, vyděsil jsem se, začal panikařit a ulehl jsem k zemi. Stále jsem se strachy třásl,“ řekl Robin Söderling, dvojnásobný finalista French Open, pro Rádio Švédsko.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články