Ať už se mezi nimi stalo cokoliv, je to jedno, rezultovalo z toho olympijské zlato. Teď už si jde každý z bývalého slavného páru svou cestou. Komu to víc prospívá?
Před rokem si užili pohádku. Tenisté Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč získali začátkem srpna na olympijských hrách v Paříži zlatou medaili ve smíšené čtyřhře. Ve finále dle rešerše redakce SportyŽivě vyhráli nad čínskou dvojicí Čang Č‘-čen – Wang Sin-jü. Před turnajem jim ale nikdo moc nevěřil. Ne, že by někdo zpochybňoval jejich tenisové kvality, ale spekulovalo se o tom, že mezi nimi nebude fungovat chemie jako doposud.
Emoce nechali doma
Tři roky totiž tvořili milenecký pár, ale pár týdnů před olympiádou se rozešli. Leckdo čekal, že atmosféra mezi nimi bude napjatá. Opak byl pravdou. Oba ukázali, že jsou profesionálové a emoce nechaly doma. Ty správné, vítězné pak vypukly na kurtu. Siniaková těsně po zápase dala Macháčovi polibek, který si každý vyložil po svém. Většina ale věřila tomu, že se k sobě vrátí.
Sem Verbeek and Katerina Siniakova are the Mixed Doubles Champions of 2025! 🏆
The pair claim their first title together with a stunning 7-6(3), 7-6(3) win over Joe Salisbury and Luisa Stefani on Centre Court 👏#Wimbledon pic.twitter.com/ekXRX69hov— Wimbledon (@Wimbledon) July 10, 2025
A to se také skutečně stalo. Vztah prý slepili, ale netrvalo to dlouho. Před Vánoci přišel dle informací Blesku další rozchod. Později vyšlo najevo, že Macháč českou tenistku vyměnil za slovenskou zpěvačku Emmu Drobnou. A jejich vztah stále trvá. Jak to tehdy s jejich rozchody a návraty opravdu bylo, ví přesně jen oni dva. Nikdy se k ničemu pořádně nevyjádřili a pokaždé nechali nějaký otazník.
Siniaková vyhrála turnaj
V pořadu 7 pádů Honzy Dědka dokonce oba shodně tvrdili, že rozchod iniciovali před olympiádou schválně. Aby se prý mohli soustředit pouze na tenis. Jestli se to mu dá věřit, posuďte sami. Nicméně, tahle kapitola je zřejmě uzavřená a je to jen dobře. Katce to jenom prospělo. Siniaková se soustředí jen na tenis a je to vidět.
O víkendu ovládla polský šampionát ve Varšavě kategorie WTA 125. Upřednostnila ho před čtyřhrou v Severní Americe. Chce si vylepšit singlový žebříček. Poskočila na 78. místo, ale její cíl je do padesátky. Navíc se dobře naladila na nadcházející US Open, kde ji pořadatelé trochu přehlížejí. Na instagramu si tak neodpustila komentář. „Kolik dalších překvapení ještě přijde?“, napsala k tabulce jistých účastníků grandslamového mixu, kde jakožto šampionka Wimbledonu zatím nefiguruje.
To Macháč se trochu trápí. Je sice na skvělém 22. místě žebříčku ATP, ale na několika letošních turnajích nebyl schopen dohrát zápas kvůli zranění. A to bylo často velmi frustrující. S krásnou Emmou se ale takové trable překonávají jistě snáze.