Sestry Williams v slzách, jejich otec má vážně poškozený mozek

Foto: pagesix.com

Ve světě tenisu snad neexistuje slavnější sourozenecká dvojice, než-li sestry Venus a Serena Williamsové. Obě velké ženy přitom pocházejí z chudinských poměrů a nebýt odhodlání jejich otce Richarda, který občas neváhal ani porušit zákon, jen aby své rodině přilepšil, těžko by se dnes nacházely tam, kde opravdu jsou. Nyní ovšem musí slavná rodina čelit kruté realitě a hlavně nemoci, kterou už nelze zvrátit. Sedmasedmdesátiletý Richard totiž trpí nevratným poškozením mozku a demencí. Kvůli rozvodu navíc může přijít o miliony, které rodina tak pracně naspořila.

Richard Williams je kontroverzní postavou, která stojí za oponou

Serena a Venus Williams před lety naprosto učarovaly a nutno podotknout, že na samotném vrcholu světového tenisu se drží dodnes. Za skvělou kariéru obě vděčí především svému otci, jenž o jejich budoucnosti rozhodl ještě předtím, než se dívky vůbec narodily. Žádná z jeho tehdejší dcer se totiž ke sportu neměla, takže prý nebylo jiné možnosti, než si pořídit další:

„V televizi jsem viděl, kolik si ženy dokáží vydělat tenisem a když žádná z mých stávajících dcer nechtěla o kariéře na kurtech ani slyšet, šel jsem za svou ženou s tím, že musíme mít ještě další dvě děti. Měl jsem jasný plán, jak je vychovat, už dva roky před narozením Venus. Jsem mistr plánování, nikdo na mě nemá.“

Jak Richard Williams řekl, tak udělal. Dívky, které vyrůstaly v chudinské čtvrti, aby se naučily pokoře ke jmění a životu jako takovému, se od malička věnovaly sportu, jenž je živí dodnes:

„Nechtěl jsem, aby je minuly problémy, které potkaly mě. Chtěl jsem žít v nejhorším ghettu na světě, aby dcery viděly vše špatné, co se člověku může přihodit.“

Nemoc si nevybírá a Richarda postupně ničí

Richard Williams sledoval sportovní cesty svých dvou dcer z první ruky, nechyběl prakticky na žádném velkém turnaji. Během let si i on přišel na ohromné jmění, které mu dovolilo dokonce vyměnit manželku za „mladší model“ a užívat si. Bohužel nic netrvá věčně a lékaři sedmasedmdesátiletému muži diagnostikovali trvalé poškození mozku a stále se rozvíjejí stařeckou demenci. Jedná se o stav, jenž se bude neustále zhoršovat a nelze jej žádným způsobem zvrátit.

Před dvěma lety utrpěl otec slavných dcer dva infarkty za sebou, kvůli nimž už ze sebe nevládne vydat souvislou větu. Má velké problémy poznat členy své rodiny a blízkých přátel, těžko si vzpomene na běžné denní rituály. Aby toho nebylo málo, v takovém stavu ještě navíc prochází rozvodovým řízením se zmíněnou mladší partnerkou, která na staříkovi hodlá vysoudit miliony. Ani jeho dcery ze spory údajně neměly být vyloučeny.

Foto: pagesix.com