Senzační triumf Emmy Raducanu v číslech

Když 25. srpna porazila Emma Raducanu v prvním kole kvalifikace Bibiane Schoofs, rozhodně nikdo neměl tušení, že už zde se rodí naprosto senzační grandslamový úspěch. Teprve osmnáctiletá Britka během deseti duelů neztratila jediný set a zaslouženě ovládla poslední grandslam tohoto roku.

Emma Raducanu i Zdroj: thetimes.co.uk
                   

Emma Raducanu slaví senzační grandslamový titul

Jakožto 150. hráčka světového žebříčku musela Emma Raducanu na úvod projít kvalifikací. Ve třech kolech boje o účast v hlavní soutěži neztratila jediný set, přesto zažila největší trápení. Konkrétně v semifinále kvalifikace, kdy proti Mariam Bolkvadze málem musela do tie-breaku. Po dvou čistých hrách ale zvítězil ve druhém setu 5:7 a duel opět ovládla.

V kvalifikaci celkem ztratila jen 16 gamů a pouhé 4 při svém podání. Na své konto si taktéž připsala sedm es a jen tři dvojchyby. V tomto ohledu to v rámci celého turnaje nebylo nic senzačního. V hlavní soutěži totiž během sedmi zápasů předvedla 21 es a 14 dvojchyb. Nejlepší zápas na servisu, pokud se tedy bavíme o esech, odehrála ve čtvrtfinále proti olympijské vítězce Belindě Bencic, které nasázela šest es.

V tomto duelu nicméně jeden servis ztratila. Na rozdíl od třetího kola a semifinále, kde o svůj servis nepřišla ani jednou. V hlavní části turnaje celkově přišla jen o sedm svých servisů a v žádném utkání ji žádná hráčka nepřipravila alespoň o tři gamy na podání. Její výkon je tak naprosto výjimečný.

Za zmínku rozhodně stojí i počet vítězných míčů během dvou týdnů turnaje. Celkově se jedná o 153 vítězných úderů, přičemž nejlepší den zažila ve druhém kole, kdy musela Číňanka Zhang zkousnout sedmadvacet vítězných míčů soupeřky. V tomto duelu navíc Raducanu předvedla nejméně nevynucených chyb (11), 49. hráčka světového žebříčku tak neměla příliš možností nečekanou hrdinku U.S. Open zlomit.

V posledních dvou zápasech už to ale tak slavné nebylo. Raducanu měla na svém kontě vždy více nevynucených chyb než vítězných úderů (v semifinále statistika 16-17, ve finále 22-25). I tak si ale nikdo na mladou Britku nepřišel. Důležitá totiž byla také schopnost svou soupeřku „brejknout“.

V kvalifikaci se to Raducanu podařilo celkem třináctkrát, v hlavní části poté devětadvacetkrát. Závěrem dodejme, že osmnáctiletá hráčka uhrála dvacet setů, neztratila jediný a při své cestě za senzačním grandslamovým titulem přišla jen o 51 her (vyhrát jich dokázala 121). Taková bilance je vskutku neuvěřitelná a mladičká Emma Raducanu slaví naprosto zaslouženě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Lenka Šimánková

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství