Roger Federer už si letos nezahraje. Vrátit k tenisu se chce příští rok

                   

Slavný, vynikající a také známý švýcarský tenista Roger Federer si letos už patrně nezahraje ani jeden zápas. Na kurtech ho v letošní sezoně neuvidíme. A důvodem jsou zdravotní problémy, které však výjimečně nesouvisí s koronavirem.

Slavný tenista Roger Federer ohlásil, že se letos na kurtech s největší pravděpodobností již neobjeví. Důvodem však není koronavirus, který narušil aktuální tenisovou sezonu a u řady naplánovaných turnajů se stále neví, zda vůbec budou a v jaké podobě. V případě Federera se sice jedná o zdravotní problém, ale rozhodně ne ten, který aktuálně tolik hýbe současným světem.

iZdroj fotografie: wallpapersafari.com

Problémy s kolenem

Roger Federer sám na sociální síti ohlásil, že má zdravotní problémy. Ty se konkrétně týkají jeho pravého kolena. V souvislosti s tím by se měl podrobit artroskopické operaci. A právě ta, spojená s následným léčením a rekonvalescencí je důvodem, proč se podle všeho tento slavný švýcarský tenista na kurty v letošním roce již nepodívá.

Pro tenisový svět je to sice negativní zpráva, ale vzhledem k tomu, co se aktuálně v rámci sportu vlivem koronavirové pandemie děje, jde o celkem dobře zvolený termín operace. Stále se neví, zda se tenis vůbec rozběhne a v jaké podobě, a tak jeho absence nebude mít až taková negativa, jako kdyby sezona jela jako předchozí roky.

Nejde o první problémy

Pokud jde o zdravotní stav švýcarského tenisty, tak se rozhodně nejedná o první problémy s kolenem, který tento hráč má. Připomeňme, že kvůli operaci kolena musel přerušit a v podstatě i ukončit sezonu 2016. Následné léčení se však na jeho formě nijak negativně nepodepsalo a o rok později již na tenisových kurtech válel ještě lépe, než dříve.

iZdroj fotografie: e.businessinsider.com

Nechme se tedy překvapit, jak mu tato koronavirová a následně i zdravotní pauza prospěje a co nám Roger Federer předvede v roce 2021, kdy by se měl podle všeho na kurty opět vrátit, tedy vyléčený a zcela zdráv, připraven podávat opět naprosto dokonalé herní výkony. Zpět do tenisového kolotoče by se podle jeho slov měl vrátit hned na samotném začátku sezony roku 2021. Ta letošní pro něho tedy již skončila, ale to lze říci z důvodu koronavirových i o celé řadě jeho hlavních soupeřů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články