Problematičtí hoši. Tenisté, s nimiž nikdo nechtěl hrát

i Foto: cnn.com
                   

Tenis je odedávna sportem gentlemanů a vytříbeného vkusu. Alespoň se to tak říká. Tito hráči ovšem dělali na kurtech jenom samou ostudu. Házením a lámáním tenisových raket to začíná, sprostými výlevy na adresu protihráčů, rozhodčích a přítomných diváků to končí. Kdo patří mezi neurvalé tenisty, s nimiž se nikomu nechtělo hrát?

Cliff Richey

Tenista z USA patřil na přelomu 60. a 70. let mezi naprostou špičku svého oboru. Zdá se tedy naprosto neuvěřitelné, že po čas svého působení ve vrcholovém sportu holdoval alkoholu ve velkém množství a na kurtech překypoval agresivitou. V rámci jednoho utkání dokázal Cliff Richey rozmlátit klidně i několik tenisových raket. Ačkoli byl pravidelným účastníkem velkých turnajů, nikdy je nedokázal ovládnout. Kvůli alkoholu a depresím skončil kariéru předčasně v roce 1979.

Andy Roddick

Vynikající tenista rovněž pocházející z Ameriky platil za tenisovou jedničku v roce 2003. Třikrát se dostal až do finále prestižního Wimbledonu, jednou vyhrál US Open. Vícero úspěchu však dosáhnout nedokázal. Andy Roddick nešel nikdy pro ostrá slova příliš daleko, sprostě nadával rozhodčím a jednou dokonce zaútočil na diváky, jejichž směrem vzteky odpálil míček. Mnoha tenistům se po jeho odchodu z vrcholové scény ulevilo.

Andre Agassi

Amerika má zřejmě talent rodit slavné tenisty s neovladatelných temperamentem. Dalším zlobivým mužem v našem seznamu je totiž Andre Agassi, který vyhrál všechny velké turnaje na okruhu a stal se také olympijským vítězem. V roce 2006 odcházel jako legenda, ačkoli během své sportovní kariéry užíval zakázané látky a drogy, k čemuž se později sám přiznal. To na jeho skvělé výsledky bohužel hází neblahé světlo.

Jimmy Connors

USA, USA, USA. Jimmy Connors byl jedním z největších potížistů v historii daného sportu. Rozhodčím často ukazoval vztyčený prostředníček, několikrát byl diváky na stadionech naprosto vypískán. Hrát uměl, o tom nemůže být pochyb. I tak jej ale nikdo neměl rád.

Ilie Nastase

Rumunský tenista Ilie Nastase byl jedním z úplně prvních protivů, kteří kdy sport gentlemanů hráli. Talentovaný dlouhán nedokázal držet nervy na uzdě a proto si na něj s odstupem času nikdo nevzpomene v souvislosti s pozitivním hodnocením.

John McEnroe

Odkud že je absolutní „vítěz“ našeho žebříčku? Samozřejmě, že z USA. John McEnroe vyhrál dohromady šestnáct grandslamových titulů, nadával rozhodčím, protihráčům, několikrát málem použil fyzické násilí a když už neměl v úmyslu zapojit ruce, pálil po ostatních alespoň míčky. To všechno z něj dělá největšího tenisového padoucha, jaký se kdy narodil. V důchodovém věku přiznal, že během kariéry ujížděl na tvrdých drogách. To však pro jeho chování rozhodně není žádnou omluvou.

Foto: cnn.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení