Přece jen si zahraje. Šarapovová se těší z divoké karty

                   

Maria Šarapovová to měla se svou účastí na Australian Open dlouho nahnuté a vypadalo to, že si na Australian Open vůbec nezahraje. Nakonec se může těšit z dobré zprávy. Pořadatelé se usnesli, že jí zde start přece jenom povolí. A to na takzvanou divokou kartu, která se uděluje ve chvíli, kdy hráč nebo hráčka nesplní kvalifikační předpoklady. Takových divokých karet existuje napříč sporty celá řada a často umožní startovat a účastnit se různým talentům. Ale i kvalitním hráčům a hráčkám. Toto je jasný příklad.

Mnoho problémů

Maria Šarapovová to poslední dobou nemá nijak jednoduché. Loňský rok zvládla odehrát jenom 15 zápasů, jelikož se dlouhodobě léčila s bolavým ramenem. Ani její první letošní start však nebyl nijak dobrý. První zápas prohrála v třísetový bitvě s Američankou Jennifer Bradyovou. Důvodem prohry byla podle ruské tenistky horší příprava, kterou ovlivnila několikatýdenní viróza, která výrazně narušila i její tréninky.

Zajímavý tah od pořadatelů

I když na tom byla Maria Šarapovová loni celkem špatně a ani letošní úvod ji nijak výborně nevyšel, mají to pořadatelé Australian Open poměrně dobře spočítané. I když se aktuálně jedná o hráčku, která je v žebříčku až na 147 místě, má své historické kvality. Jak v tom směru, že je to bývalá světová jednička, tak samozřejmě také v tom směru, že tato talentovaná Ruska se řadí mezí vítězky australského klání. Navíc jméno Maria Šarapovová je známé i těm, kteří tenis příliš nesledují.

Pořadatelé tak chtěli dát této 32leté tenistně nejenom šanci, aby ukázala své kvality, ale také chtěli turnaj zatraktivnit dalším zajímavým jménem, které dokáže přitáhnout fanoušky nejenom přímo na kurty, ale tako k televizním obrazovkám. Každé zvučné jméno je nejenom pro Australian Open, ale v podstatě i jakýkoliv jiný turnaj poměrně dobrá vizitka.

Foto: sportobzor.ru

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články