Pořadatelé French Open připouštějí, že by se turnaj mohl odehrát bez diváků

                   

Tenisové French Open je velmi prestižním turnajem. A to jak z pohledu jednotlivých hráčů, tak samozřejmě také z pohledu diváků, pro které se jedná o velmi atraktivní akci. Ta letošní se měla konat v termínu od 24. května do 7. června. Vzhledem k událostem, které souvisí s koronavirem, samozřejmě došlo k odložení na nový termín.

Přelom září a října

Nový termín pro French Open byl stanoven na přelom měsíců září a říjen. Konkrétně potom na datum od 27. září do 10. října. To by se měl slavný antukový turnaj v areálu Roland Garros odehrát. Tedy pokud ho nějak nezasáhnou případná další opatření, která s epidemií koronaviru souvisí.

iZdroj fotografie: foxsports.com

Bez diváků? Je to reálné

Zatímco na začátku se mluvilo o tom, že se French Open bez diváků hrát v žádném případě nebude, nyní už může být tato varianta reálná. Na začátku všeho se vyjádřila francouzská ministryně sportu Roxana Maracineanuová, která uvedla, že variantu tenisového turnaje vylučuje. Nyní došlo k vyjádření šéfa národního tenisového svazu, kterým je Bernard Giudicelli. A ten připustil, že by se takzvaně za zavřenými dveřmi klidně hrát mohlo.

Vrácení peněz ze vstupného

Řada lidí měla na French Open pochopitelně zakoupené vstupenky. Těm všem pořadatelé oznámili, že nebudou platné na náhradní termín. A tak každý, kdo si vstupenku zakoupil, může očekávat to, že mu bude vrácené vstupné. I toto může lehce naznačovat fakt, že se s variantou bez lidí opravdu může počítat. Pokud by naopak došlo k hraní před diváky, budou si muset zájemci lístky znovu, klasickými cestami koupit.

iZdroj fotografie: rove.me

Hlavně odehrát?

Tento obrat by mohl naznačovat, že pořadatelé chtějí French Open uskutečnit za každou cenu. Dost možná už jenom proto, že některé jiné prestižní tenisové akce byly bez náhrady zrušeny. Máme na mysli především slavným Wimbledon. Také nelze zapomínat ani na US Open. Zde je zatím vše otevřené, jelikož o zrušení či odehrání by se mělo rozhodnout nejpozději v měsíci červnu. A jelikož French Open svůj termín má, tak se logicky už řeší jenom to, v jaké podobě by mělo být hráno. Pokud to vůbec z pohledu různých státních bezpečnostních opatření, nejenom francouzských, bude reálné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články