Otec Novaka Djokoviče zaútočil na tenisové publikum

i Foto: tennisnet.com
                   

Australian Open skončilo velkolepým vítězstvím Novaka Djokoviče, který svého rakouského soupeře Dominica Thiema porazil 6:4, 4:6, 2:6, 6:3 a 6:4 na sety. Z Melbourne si tak odvezl už osmý titul a svou sbírku trofejí z velkých turnajů rozšířil na 17. Otec srbského tenisty, jenž synovi úspěchy pravidelně sleduje z tribun, si však v rozhovoru pro média vůči tamním divákům nebral servítky. Pronesl, že si lidé neváží talentu jeho syna a tenis je podle něj sportem pouze pro bohaté.

Malá podpora pro Djokoviče pobouřila tenistova otce

Dvaatřicetiletý Novak Djokovič ve strhující finálové bitvě porazil Thiema a vystoupal až na vrchol Australian Open, jeho otce Srdjana Djokoviče ovšem pobouřilo, že mu tamní publikum příliš nefandilo a štěstí přálo spíše soupeři.

„Sedminásobný šampion Austrálie hraje na centrálním kurtu s nějakým Rakušanem a publikum fandí jeho soupeři, který zatím žádný grandslamový titul nemá. Podle mě to je jasné známka, že si talentu mého syna neváží. Nutno podotknout, že se nejedná o ojedinělou událost. V Paříži, New Yorku ani Londýně tomu není jinak, bohužel.“

Srdjan Djokovič je velkým národním patriotem a na finálový zápas svého syna se vybavil tričkem s nápisem „Srbsko proti všem“. Proč zvolil právě takovéto oblečení, vysvětlil v rozhovoru pro deník Telegraf následovně:

„Tenis je sportem pro bohaté, kteří jednoduše nedokáží pochopit, že sportovec z malé a chudé země v posledních deseti letech vládne mezinárodní scéně. Novakovi ale naštěstí veškerá nevole diváků dává jen o to víc energie do dalších bojů a podle mě se stane nejlepším tenistou historie.“

Srdjan Djokovič dělá svému synovi dlouhodobě ostudu

Vyjádření Srdjana Djokoviče po finálovém zápase letošního Australian Open není jediným zkratem, kterého se otec slavného tenisty dopustil. Již v minulosti si nebral servítky například při hodnocení synových největších konkurentů – Rogera Federera a Rafaela Nadala. Prvně jmenovaný je podle něj sice výjimečným sportovcem, ale po lidské stránce nestojí za nic.

Nadal je dle jeho názoru falešný. Když totiž nad Novakem vítězil,  byli přátelé i mimo tenisové kurty. Když se pak karty obrátily, začal se chovat nevhodně a přerušil se Srbem veškerý kontakt.

Srdjan dále pronesl, že jeho syn na rodnou zemi rozhodně nezanevřel a až skončí s kariérou profesionálního tenisty, vrátí se zpátky ke svým lidem:

„V západním světě si všichni myslí, že jsou vyšší rasou a ostatní jim nesahají ani po kotníky. Dále pak míní, že můj syn se domů už nikdy nevrátí. Novak je ale skromný kluk ze Srbska a až jednou skončí, vrátí se tam, odkud přišel. Bude žít ve své zemi a svém městě jako nejlepší tenista historie.“

Foto: tennisnet.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí