Osudoví muži tenistky Barbory Krejčíkové. Slova o nečekaném rozchodu wimbledonské šampionky

Nová wimbledonská královna Barbora Krejčíková si své soukromí velmi střeží. Ale tři muži hrají v jejím životě zásadní roli. Tenistka promluvila o nečekaném rozchodu.

i Zdroj fotografie: Wimbledon.com
                   

Fenomenální, nedostižná, úžasná. Barbora Krejčíková je znovu českou hrdinkou. Olympijská vítězka z Tokia 2021 a šampionka z French Open ze stejného roku nyní triumfovala na Wimbledonu. Stala se tak jednou z nejlepších českých tenistek historie. Je několik trenérů, kteří stojí za jejími úspěchy.

Krejčíková a její první trenér

Tím prvním je Antonín Ondra, kouč a správce kurtů v jejích rodných Ivančicích. „On je pro mě základní stavební kámen. Věnoval se mi, dal mi základy a je to suprový chlap. Ráda se za ním jezdím odreagovat a jenom si s ním popovídat. Moc se těším, až mu pojedu ukázat trofej,“ řekla pro Tenisový svět Krejčíková po zisku titulu na Roland Garros.

Do světa velké tenisu ale osmadvacetiletou vítězku přivedla legendární Jana Novotná, která zemřela už ve 49 letech. V roce 2010 se přestěhovala z Floridy zpět k Brnu do vesnice Omice. Na jaře 2014 jí na dveře zaklepala osmnáctiletá Krejčíková. To setkání mi změnilo život. Nevěděla jsem, jestli na to mám. Řekla mi, že rozhodně ano. Než zemřela, řekla mi, ať vyhraju grandslam. To už jsem zvládla před třemi lety v Paříži. Ale nikdy bych se nenadála, že vyhraju stejnou trofej jako Jana v roce 1998,“ řekla Krejčíková po vítězném finále nad Italkou Paolini (6:2, 2:6 a 6:4).

Překvapivý konec

Po Novotné přišli na scénu další dva osudoví muži v kariéře Barbory Krejčíkové. Tím služebně nejdelším byl Aleš Kartus, pod jehož vedením opanovala první grandslamový turnaj. Trénovali spolu od roku 2018. Jejich rozchod v roce 2023 byl poměrně nečekaný. Tenistka o něm nejprve nechtěla vůbec mluvit. „Ukončení spolupráce může být po tolika letech a po tom, co jsme společně dokázali, překvapivé. Ale uzrávalo to delší dobu a zvažovala jsem to opravdu pečlivě,“ vysvětlila tehdy pro ČTK Krejčíková, o jejíž začátcích jsme také psali na SportechŽivě.

Tenisová krádež. Šampionce Wimbledonu Krejčíkové sebrali ohromný balík

A tím posledním koučem, s nímž to dotáhla k wimbledonskému talíři, je Pavel Motl. Ještě před rokem byl studentem na univerzitě v Tennessee. Za trenéra se ale sám nebere. Možná i proto, že je o dva roky mladší než Krejčíková. „Mám to trochu jinak. Pro mě je trenér člověk, který má za sebou zkušenosti s hráči a hráčkami. Za mě je to čtyřicetiletý borec se zkušenostmi. To já jsem v tomhle začátečník. Ale učím se, řekl ČTK Motl. „Ve Wimbledonu jsem se snažil dělat to nejlepší. Snažil jsem se dělat instinktivně něco, co mi přišlo, že Báře pomůže,“ dodal Motl. Kam to spolu ještě dotáhnou?

Kolik toho ještě Krejčíková může vyhrát? Napište nám vaše tipy do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články