Novak Djokovič letos poprvé prohrál. Navíc se nedostane do Černé Hory na turnaj

Zdroj fotografie: eurosport.fr

Známý, zkušený a také úspěšný tenista Novak Djokovič má po dlouhé šňůře která je spojená s radostí důvod smutnit. Nastal okamžik, kterému se chtěl vyhnout. Letos si až nyní připsal jeho první porážku.

Srbský tenista Novak Djokovič je ve světě současného tenisu velký pojem, což ostatně jasně dokazuje na tenisových dvorcích. Předváděl to hlavně před koronavirovou pauzou, kdy si připisoval jeden úspěch za druhým. Ne vše ale trvá věčně a nyní si tento známý tenista připsal také svou první letošní porážku.

Zdroj fotografie: 123ru.net

Nestačil na soupeře ve třech setech

Novak Djokovič, který prohrál s Krajinovičem, na svého soupeře nestačil ve třech setech. První set sice vyhrál 4:2 a už to vypadalo, že bude nadále pokračovat ve své vítězné šňůře. To se ale změnilo a následující dva sety Novak Djokovič prohrál, a to 2:4 a také 1:4.

Jeho prohra se uskutečnila na exhibici v Bělehradě, v rámci seriálu označovaného jako Adria Tour. Jednalo se o jeho úvodní podnik, ale nutno říci, že s dalšími místy už bude z důvodu bezpečnostních opatření problém.

Do Černé Hory nemůže

Novak Djokovič měl v plánu v rámci Adria Tour předvést své kvality i na dalších plánovaných turnajích. Bohužel k tomu nedojde, jelikož třetí turnaj se koná v termínu 27. a 28. v Černé Hoře. A právě k tomuto dějišti se stále ještě vážou určitá přísná bezpečností opatření související s koronavirem. Konkrétně ta, že do Černé Hory nemohou stále cestovat občané srbské národnosti. A jelikož Novak Djokovič je právě Srbem, je mu účast na tomto třetím turnaji v rámci celé tour v podstatě zakázána.

Zdroj fotografie: theplace2.ru

Se zbývajícími podniky by však problém být neměl. Po dohrání v Bělehradě se Adria Tour přesune do chorvatského Zábřehu. Následuje zmíněný turnaj v Černé Hoře a odtud tenisté zamíří do Bosny, kde se tour ukončí v Banja Luce. Jde tak o jednu z mála možností, kde se mohou tenisté ukázat, jelikož turnaje pod hlavičkou ATP, WTA či ITF jsou po koronavirové pauze přerušeny minimálně do konce července.