Neuctivé zacházení s legendou, organizace ATP čelí kritice

i Foto: nytimes.com
                   

Švýcarský profesionální tenista Roger Federer se na kurtech pohybuje už pěknou řádku let. V kolonce věku mu svítí číslo 38 a přestože každý jiný hráč by už pomýšlel na odchod do důchodu, on si stále jede to svoje a soupeře ničí precizními tahy či vytříbenou technikou. Momentálně ovšem stagnuje vinou zranění a následné operace kolene, kvůli čemuž vynechá několik důležitých turnajů a návrat ohlásil až po přechodu na travnaté povrchy. Do té doby si ale možná výrazně pohorší v žebříčku ATP, momentálně se propadl z třetí na čtvrtou pozici. Organizace tuto skutečnost oznámila veřejnosti dosti nevybíravým způsobem a vysloužila si za to kritiku části tenisových fanoušků, kteří říkají, že se k legendě Federerova typu zachovala hodně neuctivě.

Roger Federer se po dlouhé době pakoval z předních příček

Osmatřicetiletý rodák ze švýcarské Basileje je tenistou tradičně se nacházejícím v první světové trojici. Na stupních vítězů vydržel nepřetržitě po dobu 750 týdnů, což si zaslouží velký obdiv. Každá éra ale jednou končí a tu Federerovu zastavila operace kolene bezprostředně po letošním Australian Open, jíž se musel podrobit a do dnešního dne se stále ještě věnuje rekonvalescenci. Není se ostatně čemu divit, v jeho věku se zdraví nemůže podceňovat a každé unáhlené rozhodnutí je potenciálním rizikem.

Roger Federer oznámil, že jeho návrat na tenisové kurty proběhne až po přechodu na travnaté povrchy. Samozřejmě ale musel dopředu počítat s tím, že mu místo v první trojici při dlouhé absenci nebude patřit věčně. Na třetí příčce jej proto o víkendu vystřídal šestadvacetiletý rakouský tenista Dominic Thiem, jenž také dosáhl svého dosavadního maxima.

Animovaný pád ze stupňů vítězů budí rozpaky

Organizace ATP o této skutečnosti informovala fanoušky skrze sociální sítě a nutno podotknout, že její pokus o vtip sklízí rozporuplné reakce. Animace znázorňuje Novaka Djokoviče, Rafaela Nadala a Rogera Federa na stupních vítězů. Na švýcarskou legendu však v jednu chvíli naskočí postavička a tváří Dominica Thiema a shodí ji z bedny do propasti. Jedna část diskutujících si video pochvaluje jako geniální nápad, druhá naopak ostře kritizuje neuctivé chování vůči muži, který ve sféře profesionálního tenisu dosáhl neskutečných úspěchů.

Ať máte na věc názor jakýkoli, poselství oné animace je každopádně krutou realitou. Roger Federer zatím vynechal turnaj v Dubaji a pravděpodobně se nepředstaví ani na dalších pěti vyhlášených akcích. To znamená, že jeho pád v žebříčku ještě nemusí býti u konce. Pokud by si měl pohoršit takovým způsobem, že opustí první pětici nejlepších tenistů světa a ATP znovu přispěchá s podobnou animací, někteří fanoušci to zřejmě nepřežijí.

Foto: nytimes.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí