Nejočekávanější finále tenisových turnajů se posouvá

Zdroj fotografie: news.yahoo.com

Pokud jste se stejně jako většina sportovních nadšenců těšili na finále celosvětově proslulých tenisových turnajů, jako je Davis Cup a Fed Cup, budete si muset ještě chvilku počkat. Finále těchto turnajů se totiž posouvá až na příští rok.

Nikdo nechce riskovat zdraví a bezpečnost lidí, proto byla zvolena tato opatření. Ostatně, nejedná se o jediné sportovní akce, které byly z důvodu koronaviru přesunuty na později. Ten výrazně zamával s celým sportovním odvětvím.

Zdroj fotografie: rock-cafe.info

Náhradní termíny

Důležité je, že akce nebyly zrušeny a diváci či fanoušci tenisových sportů se tak mohou těšit na velkolepou podívanou i nadále.

Zatím byly náhradní termíny pro tyto dva turnaje stanoveny takto:

  • Fed Cup: 13. 4. až 18. 4. 2021
  • Davis Cup: od 22. 11. 2021

Pandemie koronaviru a Fed Cup

Ženské finále se mělo dle původního plánu uskutečnit letos v dubnu v Budapešti. Bohužel, obě tyto soutěže mezinárodní federace ITF kvůli pandemii koronaviru odložila až na příští rok. Češky tak spolu se Švýcarkami a Němkami budou muset využít svoji divokou kartu až v dubnu příštího roku. Pokud by české tenistky vyhrály, setkaly by se ve finále s loňskými finalistkami z Austrálie, Belgie a Běloruska. Pokud se nestane nic neočekávaného, tak by měl Fed Cup proběhnout na stejném místě. Nutno říci, že za posledních deset let jsou Češky nejúspěšnější, kdy Fed Cup naposledy vyhrály nedávno a to v roce 2018. Motivací jim může být to, že mezi hráčky má být údajně rozděleno až 12 milionů dolarů a 6 milionů dolarů připadne národní tenisové asociaci.

Zdroj fotografie: rus.uatv.ua

Davis Cup

Oproti tomu mužské finále mělo proběhnout v listopadu tohoto roku, ale raději bylo taktéž přesunuto až na další rok. Tento turnaj by měl probíhat již v dříve určeném hlavním a největším městě Španělska a tím je Madrid. Čeští tenisté budou stejně jako Francie a Velká Británie zařazeni do skupiny C.