Murray je zpět! Hraje na britském turnaji

                   

Kromě fotbalu se také do starých kolejí vrací také tenis. Oficiální zápasy pod hlavičkou ATP či WTA jsou zatím daleko, a tak se alespoň odehrávají lokální turnaje. Jedním z nich je Souboj Britů, jenž probíhá tento týden. Hraje v něm také slavný Andy Murray.

Na úvod lehké vítězství

Andy Murray se na kurtu objevil poprvé od loňského listopadu, kdy se zúčastnil Davis Cupu. Samotný Murray předpovídal, že nepočítá s výhrou a že se chce spíše rozehrát, nicméně jeho slova neodpovídala tomu, co předvedl na kurtu. Svého krajana Liama Broadyho přejel dvakrát 6:2 a odcházel s dobrým pocitem.

„Na první zápas po sedmi měsících to ušlo,“ řekla bývalá světová jednička. „Docela mi šel servis, pohybově to taky ušlo, ale údery nebyly nic extra.“

iZdroj fotografie: britwatchsports.com

Hraje se pro zdravotníky

Turnaj se odehrává v Národním tenisovém centru, které sídlí v Roehamptonu. Stejně jako na ostatních zápasech v posledních měsících, ani zde nenajdeme lajnové rozhodčí či podavače míčků.

Hraje se jak dvouhra, ta čtyřhra, nicméně žádné odměny pro hráče zde nejsou, i když se turnaje zúčastňují opravdu solidní jména. Již zmíněný Andy Murray, světová čtyřiačtyřicítka Kyle Edmund nebo vyhlášení hráči čtyřhry Jamie Murray a Neal Skupski. Cílem je rozhýbat se před plánovaným restartem sezony a vybrat peníze pro britské zdravotníky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky