Murray je zpět! Hraje na britském turnaji

                   

Kromě fotbalu se také do starých kolejí vrací také tenis. Oficiální zápasy pod hlavičkou ATP či WTA jsou zatím daleko, a tak se alespoň odehrávají lokální turnaje. Jedním z nich je Souboj Britů, jenž probíhá tento týden. Hraje v něm také slavný Andy Murray.

Na úvod lehké vítězství

Andy Murray se na kurtu objevil poprvé od loňského listopadu, kdy se zúčastnil Davis Cupu. Samotný Murray předpovídal, že nepočítá s výhrou a že se chce spíše rozehrát, nicméně jeho slova neodpovídala tomu, co předvedl na kurtu. Svého krajana Liama Broadyho přejel dvakrát 6:2 a odcházel s dobrým pocitem.

„Na první zápas po sedmi měsících to ušlo,“ řekla bývalá světová jednička. „Docela mi šel servis, pohybově to taky ušlo, ale údery nebyly nic extra.“

iZdroj fotografie: britwatchsports.com

Hraje se pro zdravotníky

Turnaj se odehrává v Národním tenisovém centru, které sídlí v Roehamptonu. Stejně jako na ostatních zápasech v posledních měsících, ani zde nenajdeme lajnové rozhodčí či podavače míčků.

Hraje se jak dvouhra, ta čtyřhra, nicméně žádné odměny pro hráče zde nejsou, i když se turnaje zúčastňují opravdu solidní jména. Již zmíněný Andy Murray, světová čtyřiačtyřicítka Kyle Edmund nebo vyhlášení hráči čtyřhry Jamie Murray a Neal Skupski. Cílem je rozhýbat se před plánovaným restartem sezony a vybrat peníze pro britské zdravotníky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články